Efeler Ortaokullar Arası Matematik Oyunları Yarışmalarına 47 okuldan 141 öğrenci katıldı. Yarışmalarda birinci aşama sınavında başarılı olup ikinci aşama sınavına katılmaya hak kazanan okullar arasında 60 puan üzerinden yapılan değerlendirmeye göre; 35 puanla birinci Özel Büyük Uğur Ortaokulu, 25 puanla Özel Başak Ortaokulu ikinci, 22 puanla Özel Aydın Murat Yıldırım Ortaokulu üçüncü oldu. Yarışmanın birincisine 7 bin, ikincisine 3 ve üçüncüsüne de 2 bin TL ödül verildi.
Yarışmada birinci olan Özel Büyük Uğur Ortaokulu öğrencileri Hüseyin Çetin, Değer Deniz Dönmez, Hazel Dedeağaçlı ve öğretmenleri Gökşin Gürbüz, ödüllerini Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sabri Acar ve Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan’dan aldı.
 

CEZERİ YILI OLARAK İLAN EDİLDİ
Efeler Ortaokullar Arası Matematik Oyunları'nın ilk yılı, tarihin en önemli bilim adamlarından Sibernetik biliminin kurucusu, dünyanın ilk robotlarını yapan kişi olarak kabul edilen, bilimsel düşünce sistemine bağlılığı ile tüm dünyada tanınan bilim adamı Cezeri yılı olarak ilan edildi.

Dereceye giren okullara Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sabri Acar, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Karademir tarafından madalya, plaket ve para ödülleri verildi.