Aydın'da "Yaza merhaba" konseri verildi Aydın'da "Yaza merhaba" konseri verildi

Efeler Belediye Meclisi Mayıs ayı birinci oturumu, Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi. 
Toplantıda birçok gündem maddesi karara bağlanırken, Belediye bünyesinde Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurulması kararlaştırıldı. 
Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, "Bizim yapılarımız çok eski ve çok dar. Kimi zaman beş kat verilmiş, daha sonra yedi, sekize çıkmış" dedi. 
DÖRT BÖLGEDE KENTSEL DÖNÜŞÜM
Güzelhisar ve Kurtuluş Mahallelerini dört bölgeye ayırdıklarını ifade eden Başkan Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Dört bölgede kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Bölgesel olarak yapacağız bunu. Belki mevcut Adnan Menderes Bulvarı gibi bir iki bulvar açacağız. Caddeleri genişleteceğiz. Bunların hepsini yıkacağız, çok kötü bunlar. İnanın o depremin bir derece daha altı olsa, biz Hatay’dan daha kötü olurduk. Yaşamak için kentsel dönüşümü gerçekleştirmek zorundayız. Bunu da bir müdürlükle yapmamız gerekiyor. Bu müdürlüğü organize ettik şimdi. Bunu yapmaya çok kararlıyım. Bir daha seçilip seçilmemek değil, önemli olan insanların huzurlu, mutlu olduğu bilimsel bir şey gerçekleştirmek. Herkesin söylediği, fay hattı olan bir yerde yaşıyoruz. Bu fay hattında olan binalar da geçmişte yönetmeliğin dışında yapılmış binalar çoğunlukla."