31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimlere kadar kente 20 Kitap Kafe kazandırma sözü veren Başkan Atay, coşkulu bir törenle 18’inci Kitap Kafe'yi hayata geçirdi.

KİTAP KAFELERİN YENİ ADRESİ HASANEFENDİ MAHALLESİ

Ders çalışmak, kitap okumak, araştırma yapmak isteyenlerin ilk tercihi olan, güler yüzlü çalışanları ve ücretsiz ikramlarıyla gençlerin beğenisini kazanan Kitap Kafelerin yeni adresi Hasanefendi Mahallesi oldu. Başkan Atay’ın törenle kurdelesini kestiği 18’inci Kitap Kafe, Hasanefendi Mahallesi Kızılay Caddesi 1921 Sokak'ta hizmete açıldı.

1 (2) (5)

YOĞUN KATILIM

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın eşi Güneş Atay ile katıldığı, Eğitimci Yazar Gülşah Taşkın İkiz’in konuk olduğu açılış törenine; kentteki siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının ve sendikaların temsilcileri ile Efeler Belediyesi meclis üyeleri ve adayları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“GELECEK DÖNEM 20 KİTAP KAFE DAHA AÇACAĞIZ”

Kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Efeler halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Bu dayanışma ve desteğiniz beni bir hizmet daha açmaya itti. O nedenle size çok ama çok teşekkür ederim. 18 Kitap Kafe açtık, haftaya 19’uncusunu açmayı planlıyoruz. Gelecek dönem Efeler ilçesine 20 Kitap Kafe açacağım, söz veriyorum. 6 Hanımevi açtım, 7 Hanımevi daha açacağım. 5 kreş açtım, 5 kreş daha açacağım, bin 500 çocuğumuz okul öncesi eğitimden yararlanacak. 1 fabrika kurdum, 1 organik fabrika daha kuracağım, 150 kadınımızı tekrar pozitif ayrımcılıkla orada çalıştıracağım.” dedi.

1 (3) (1)

“HASANEFENDİ MAHALLESİ’NE BİR DE HANIMEVİ AÇACAĞIM”

Atay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocuklarımız fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olacaklar. Bunun için her mahalleye, gerekirse her sokağa Kitap Kafe açmaya söz veriyorum size. Hizmetlerin hepsini birlikte başardık, sizin desteğinizle başardım. Siz olmasaydınız, siz yanımda olmasaydınız bunları başaramazdım. Alkışlanacak olan biri varsa aslında sizsiniz alkışlanacak olan. Hepinize çok teşekkür ederim. Kitap Kafe’mizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu mahallemize bir de Hanımevi açacağım. Size de söz veriyorum hanımefendiler. Hayırlı uğurlu olsun.”

“KİTAP OKUNMAYAN BİR GÜN YİTİRİLMİŞ BİR GÜNDÜR”

Başkan Atay’a teşekkür ederek sözlerine başlayan konuk yazar Gülşah Taşkın İkiz şöyle konuştu:

“Kitap okunmayan bir gün, yitirilmiş bir gündür. Bu cümle ile başlamak isterim. O yüzden emeğe, kitaba değer veren bu nadide topluluğa tekrar hoş geldin diyorum. Ama özel bir hoş geldin var oda Efeler Belediyesi Otizm Yaşam Merkezi çalışanları ve annelerine, hoş geldiniz. Bugün ayrıca çok özel bir gün. 12 Mart 2024. Bir eğitimci olarak bu konuya değinmeden geçemeyeceğim. İstiklal Marşımızın kabulünün 103’üncü yıldönümünü kutluyoruz. Millet olarak bağımsızlığımızı kutlarken, her kutlama sonunda millet olarak şunu söyledik, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmak nasip etmesin’ Sayın başkanımızın bugün 18’inci Kitap Kafesini açmak için toplandık. O yüzden İstiklal Marşını bir kez daha yazmamak için karanlığı değil, aydınlığı seçmeliyiz. Aydınlığa giden yol kitaplardan geçer. Bugünkü açtığımız Kitap Kafe'nin Hasanefendi halkına, özellikle yarının geleceği olan gençlerine ve çocuklarına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Hasanefendi-Ramazan Paşa Mahalle Muhtarı Ünal Aktaş da konuşmasında mahallelerine Kitap Kafe kazandıran Başkan Atay’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Mehmet Fatih Atay, davetlilerle birlikte 18’inci Kitap Kafe’nin açılış kurdelesini keserek Kitap Kafe’yi hizmete açtı.

#ilangovtr Basın No ILN02010919