Başkan Kaplan'dan öğrencilere 'hoş geldiniz' karşılaması Başkan Kaplan'dan öğrencilere 'hoş geldiniz' karşılaması

Efeler’i “Marka Kent” yapmak amacıyla gecesini gündüzüne katarak çalışan Başkan Atay, ilçe sakinlerinin hayatını güzelleştiren faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de 4 yılda yaptığı çalışmalar şu şekilde gerçekleşti;

Efeler’de yaşayan özel öğrencilerin ikinci evi olan Otizm Yaşam Merkezi 2021 yılın Aralık ayında hizmete açıldı. Bölgenin en kapsamlı merkezi olan ve çevre illerden gelen talepleri de karşılayabilen proje, 400 otizmli bireye hizmet verebiliyor.

Korona virüs pandemisinde vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu; maske ve dezenfektan başta olmak üzere 5 milyon 962 bin 55 adet çeşitli hijyen ürünleri, Efeler halkına ücretsiz dağıtıldı. Bunun yanında; kent sınırları içinde bulunan özel ve resmi kurumlar ile iş yerleri haftalık ve aylık periyotlarda 25 bin 500 kez dezenfekte edildi.

İlçe sakinlerinin, muayene, pansuman, enjeksiyon ile tansiyon ve şeker ölçüm ihtiyaçlarını karşılayan ekipler bu kapsamda 4 bin 697 işlem gerçekleştirdi.

Mevsimsel etkenler başta olmak üzere çeşitli nedenlerle ülke genelinde artan sivrisinek sorununu çözmek için kapsamlı bir çalışma yürütüldü. Kent zararlıları olarak tanımlanan; halk sağlığını ve huzurunu bozan sivrisinek, karasinek, fare, pire, kene, hamamböceği vb. vektörlere karşı mücadele kapsamında ekipler, 33 adet yeni ilaçlama cihazı ile ilçe sınırları içerisinde 520 tur atıldı.

Yürütülen titiz faaliyetlerin yanı sıra çeşitli alanlarda vatandaşlardan gelen 40 bin 102 talep karşılandı.