Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, hafta sonu gerçekleşecek Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde öğrencilere su, maske ve dezenfektan dağıtmak amacıyla stant kurmak istediklerini ancak Adnan Menderes Üniversitesi tarafından bu stantların açılmasının engellendiğini söyledi.

Efeler Belediyesi, hafta sonu gerçekleşecek YKS öncesinde Adnan Menderes Üniversitesi'nde sınava girecek öğrencilere su, maske ve el dezenfektanı dağıtmak amacıyla stant kurmak istedi.

Bu çalışmanın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından engellendiğini söyleyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, "Takdiri Efeler halkının vicdanına bırakıyoruz"dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Atay, şu ifadeleri kullandı:

"Hafta sonu gerçekleşecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde Efeler Belediyesi olarak Adnan Menderes Üniversitesi’nde üniversite sınavına girecek öğrencilerimiz ve velilerimize su, maske ve El dezenfektanı dağıtmak için stant kurmak istedik.  Fakat anlayamadığımız nedenden dolayı Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü çocuklarımıza ve velilerimize sınav öncesi destek olmak için açacağımız stantları engellemiştir.

Biz Efeler Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne kadar her zaman Efelerli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve kendilerine destek olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü’nün yapılacak olan hizmetlerimizi engellemesinin takdirini çok değerli Efeler halkının vicdanına bırakıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."