Başkan Atay’ın Aydın’da bir ilki gerçekleştirerek hizmete açtığı Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, açıldığı günden bu yana yerli ve yabancı çok sayıda öğrenci grubunu ağırlayarak, Efeler’in eğitim turizminin başkenti olmasına katkı sağlıyor. Öğrenci ve eğitmenleri ağırlamaya devam eden Matematik ve Bilim Parkı’nın yeni ziyaretçileri; üstün zekalı ve özel yetenekli çocukların eğitim aldığı Manisa Akhisar Bilim Sanat Merkezi, Muğla Menteşe İlçesi Akçaova Ortaokulu ve Denizli’den gelen öğrenci ve öğretmenler oldu.

3-87

BİLİM MERAKLILARI BİLGİLERİNİ OYUNLARLA DENEYİMLEDİ 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün matematiğe olan sevgisi ve heyecanı bize de yansıdı. Geleceğimiz olan çocuklarımızın iyi bir eğitim alması gerekiyor. Bu park, onların temel eğitimine katkı yapacak” sözleri eşliğinde kurdelesini kestiği parkta alanında uzman öğretmenler, eğitici oyuncakları misafirlere tek tek tanıttı. Bilim meraklıları, uygulamalı oyunlar eşliğinde yeni bilgileri deneyimleyerek edinirken, Başkan Atay’a teşekkür etti.

2-123

BAŞKAN ATAY’DAN DAVET

Parkların kente değer kattığını ifade eden Başkan Atay ise; “Dünyanın daha güzel bir yer olması için yolumuzun, eğitim ışığıyla aydınlanmış uygar nesiller yetiştirmekten geçtiğine inanıyorum. Bu yolda açtığımız Matematik ve Bilim Parkı’mızı; Efeler’i eğitimin başkenti yapma çalışmalarımızın önemli bir adımı olarak görüyoruz. Öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitmen ve vatandaşlarımızı geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimlerine katkı yapmak için açtığımız Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı’mıza davet ediyorum.” diye konuştu.

1-178

**********************************************************************************************

BAŞKAN ATAY’DAN EFELER’İN KADIN EMEKÇİLERİNE ARMAĞAN

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, hayata geçirdiği çok sayıda proje ile üretimi desteklemeye ve kadın üreticilerin yaşamına dokunmaya devam ediyor. 

Bu anlayışın en güzel örneklerinden biri olan ve sadece kadınların istihdam edildiği “%100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası”, Efeler’den Türkiye’ye örnek olmayı sürdürüyor.

Başkan Atay, sadece kadın emekçilerin çalıştığı ve belediyeye ait tarım arazilerinde üretilen kente özgü yöresel tarım ürünlerinin işlendiği %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nı 2022 yılının Mart ayında hizmete açtı.

 Otomasyondan paketlemeye, barkotlamadan yönetim kademesine kadar üretimin her aşamasında kadınların istihdam edildiği %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası, Tepecik Mahallesi’nde bin 200 metrekarelik alan üzerine kuruldu. 200’den fazla kadın işçinin istihdam edildiği çok amaçlı gıda üretim fabrikasında; enginar, kekik, şevketibostan gibi kentin yöresel ürünlerinin yanı sıra deniz börülcesi, deniz fasulyesi, erişte gibi birçok ürün de fabrikanın geniş üretim yelpazesinde bulunuyor.  Bununla da yetinmeyen Efeler’in fabrikasında; salça ve turşu başta olmak üzere çeşitli konserve gıdalar da üretiliyor. Efeler’in tarım ürünleri Efelerli kadınların ellerinde şekillenerek katma değer kazanıyor.

Whatsapp Image 2023 07 31 At 15.23.29 (10)

EFE BAKKAL RAFLARINDA VATANDAŞLARLA BULUŞUYOR

Efeler Belediyesi’nin tarım arazilerinde özenle yetiştirildikten sonra hasadı yapılan ve %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda hijyenik koşullarda işlendikten sonra tüketime hazır hale getirilen ürünler;  sağlıklı ve güvenli gıdaya herkesin ulaşabilmesi için belediyeye bağlı Efe Bakkalların raflarında uygun fiyatlı olarak halka sunuluyor.

Whatsapp Image 2023 07 31 At 15.23.29 (8)

YURTDIŞINA DA SATILIYOR

Efeler’in verimli topraklarında yetiştirilen mahsuller, Türkiye’nin sınırları dışına taşınmak, yurtiçinden ve yurtdışından tüketicilerle buluşturulmak için belediyenin www.efelerpazari.com adresli internet sitesinden çevrimiçi satışa sunuluyor.

C5 D 0026V2

#ilangovtr Basın No ILN02010915