Efeler Belediyesi Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Anıl Yetişkin oturum öncesi bilgilendirme yaptı.

Siyasi parti ayrımı yapmadan hizmet edeceklerini vurgulayan Yetişkin, belediyenin mali durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Yetişkin, 31 Mart itibariyle Efeler Belediyesinin 458 milyon lira borcu olduğunu açıkladı.

Ayrıca personel durumuna ilişkin de bilgilendirme yapan Anıl Yetişkin, kadrolu ve bağlı şirketlerde çalışan 2 bin 70 kişi olduğunu belirtti.

Başkan Arıcı, muhtarların sorunlarını dinledi Başkan Arıcı, muhtarların sorunlarını dinledi

Efeler Belediyesi Başkanı Anıl Yetişkin meclis toplantısında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ben bundan sonraki sürecin çok güzel olacağına hep inandım, inanmaya da devam ediyorum. Hepimizin niyeti çalışmak. Sizlerle çalışmaktan da onur duyuyorum. Bizim derdimiz Efeler’i huzurlu hale getirmek. Efeler hep beraber yöneteceğimiz bir yer olsun. Mazbatayı aldıktan sonra, çalışma içerisine girdik.

“EFELER BELEDİYESİ’NİN 458 MİLYON 540 BİN TL VADESİ GEÇMİŞ BORCU VAR”

31.03.2024 itibariyle Efeler Belediyesi’nin firmalara, Efeler AŞ’ye, kısa dönem banka kredilerine, banka kredilerinin faiz ödemelerine, uzun dönem banka kredilerine, kültür varlıklarına, vadesi geçmiş vergi ödemelerine,  EFEBEL prim ödemelerine, Efeler SGK prim ödemelerine, Zeybek AŞ. borç dökümü olarak 458 milyon 540 bin TL vadesi geçmiş borcu var. Bunlar incelenecek. Kimsenin şüphesi olmasın çok şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz.  Efeler Belediyesi’nin EFEBEL  AŞ.’de bin 400 işçisi var. Belediyede çalışan kadrolu personel sayısı 435, EFEBEL AŞ’de iştirak da çalışan personel sayısı 150, Zeybek AŞ’de çalışan sayısı 65  toplamda 2 bin 70 personel bulunmakta. Seçimde önce toplu iş sözleşmesi imzalandı. Biz sendikayla görüşmeye devam ediyoruz. Elbet işçilerimizin haklarını sonuna kadar ödeyeceğiz.  Toplu İş Sendikasından önce işçilerimiz 17 bin 125 liradan ücretlendiriliyordu. Sözleşme sonrasında 26 bin 500 lira taban ücretten ücretlendiriliyor. Toplu iş sözleşmesi öncesi ödenen toplam 54 milyon 340 bin TL  Efeler Belediyesi’nin ödediği maaş toplamı. Toplu iş sözleşmesinden sonra borç 77 milyon 420 bin lira.  Yaklaşık olarak 23 milyon 100 bin lira gibi bir rakam. Hep beraber  bu işin altından kalacağımıza inanıyorum.