Açıklamada “iddialar gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Sanayicilerden Başkan Çerçioğlu'na ziyaret Sanayicilerden Başkan Çerçioğlu'na ziyaret

Efeler Belediye’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanının üyelerine SMS yoluyla gönderdiği mesajda Efeler Belediyesi’nin personeline yönelik baskı yaptığı, mobbing uyguladığı ve işten çıkardığına dair iddiaları üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Kamuoyuna yanlış bilgi aktaran ve Efeler Belediyesi’nin itibarını zedelemeyi amaçlayan bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Efeler Belediyesi’nde bir personelin işten çıkarma işlemi sadece meslek etiğine uymayan davranışları sonucunda gerçekleştirilmiştir. Söz konusu personel, belediye yönetimine karşı kabul edilemez derecede saygısızlık yapmış ve hakaret etmiştir. Bu durum, Efeler Belediyesi'nin çalışma ortamını ve hizmet kalitesini doğrudan etkileyen bir sorun haline gelmiş ve ilgili disiplin kurulları tarafından gerekli incelemeler yapılarak iş akdine son verilmiştir.

Efeler Belediyesi olarak, çalışanlarımıza karşı her zaman adil, saygılı ve destekleyici bir yaklaşım sergilemekteyiz. Belediyemiz, huzurlu ve verimli bir çalışma ortamı sağlamak için gereken tüm önlemleri almaktadır. Bu bağlamda, çalışanlarımızın haklarını koruyan ve onlara güvenli bir çalışma ortamı sunan politikaları uygulamaya devam edeceğiz.

Halkımızın ve basın mensuplarımızın spekülatif haberlere itibar etmemesini diliyor, kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz.”