Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere herhangi bir sınava tabi tutulmaksızın noter kurası ile toplam 908 personel alımı yapacağını duyurdu. Bu kapsamda, Aydın için toplam 15 sürekli işçi alınacağı belirtildi. 
17 Nisan Pazartesi 2023 tarihinde (bugün) başlayan ve İŞKUR üzerinden gerçekleştirilen başvuruların 5 gün süresinin bulunduğu ifade edildi. 

Efeler’de kekik hasadı başladı Efeler’de kekik hasadı başladı

DSİ 21. Bölge Müdürlüğü (Aydın) için kadro dağılımı şu şekilde açıklandı:
1 Elektrik-Elektronik Teknisyeni, 4 İnşaat Teknisyeni, 2 Makina Teknisyeni, 1 Bilgisayar Teknisyeni, 1 bahçıvan, 2 kaloriferci, 3 laborant yardımcısı, 1 sıhhi tesisatçı. 

KURA 5 MAYIS'TA 
Başvuruların ardından uygun görülen adaylar için 5 Mayıs'ta kura çekileceği belirtilirken detaylar şöyle açıklandı:
"İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik  hükümlerine göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayının dört katı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın 03/05/2023 tarihinde noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir.
Kura yeri ve saati ile ilgili bilgiler alımı yapacak olan Bölge Müdürlüğünün internet sitesinden duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı bildirim(tebligat) yapılmayacaktır.
İşçi alım sürecine ilişkin tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ilgili Bölge Müdürlüklerinin internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları, ilan, kura ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece iptal edilebilecektir."