Aydın’da bir kişi  merdiven boşluğuna düştü Aydın’da bir kişi merdiven boşluğuna düştü

Kent Meydanında bulunan seçim çadırını ziyaret eden Uysal'a, İl Başkanı Serhat Emanet, DP Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hüseyin Turgut ve DP Efeler Belediyesi Başkan Adayı Hasan Dinçer ile meclis üyesi adayları ve parti yöneticileri eşlik etti.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Uysal, "Aydınımızın huzurunda gönül rahatlığıyla kendilerini bulabilecekleri, yarınlarını görebilecekleri bir kadro ile beraber milletimizin önünde kuvvetli bir sese, soluğa nefes olmaya, dilleri olmaya, tercihleri olmaya çabalıyoruz" dedi.

"DEMOKRAT GELENEK EGE'DEN DOĞMUŞTUR"

Demokrat Parti geleneğinin Aydın'dan ve Ege'den doğduğuna işaret eden Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yeni sözler lazım. İllerin, ilçelerin gelişim dinamikleri var, problemleri var. Ülkemiz bir deprem coğrafyası. Kentsel dönüşümden birinci kademe diye tabir ettiğimiz yerel hizmetlerin ötesinde artık yerel yönetimler şehirlerin potansiyelini de inşa edecek bir vizyona, bir akla sahip olmalı. Onu icra edecek kadro derinliğine sahip olmalı. Bizim Aydın'da izimiz belli. Şehit Başbakanımız Adnan Menderes'in şehri. Demokrat gelenek Ege'den doğmuştur, Ege'den başlamıştır. Eminiz ki yine buradan çıkacağımız işaret fişekleri ile beraber önümüzdeki dönemde Türkiye'nin üzerine örtülmüş bu kara örtüyü üstümüzden atabilmek için bir büyük dinamiğe dönüşecektir. O açıdan ben var gücümüzle burada başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Turgut olmak üzere, Efeler Belediye Başkanımız Sayın Hasan Dinçer kardeşim olmak üzere onların yanındayız."

"AYDIN'DA BÜYÜK BİR BAŞARI ÖNGÖRÜMÜZ VAR"

Milletin önüne yeni bir siyaset anlayışı koyduklarını ifade eden Uysal, "Şuna her zaman inanmışızdır zamanı gelmiş bir fikrin önünde zamanı gelmiş siyasi hareketin önünde duvarları örseniz de örülmez duvarları deler geçer. Biz Aydın’da olduğumuz gibi demokratlar olarak önümüzdeki süreçte yeniden Türkiye’nin tarihi mecrasında akabilmesi adına milletin önüne bir siyaset koyuyoruz Aydın’dan büyük bir ümidimiz ve başarı öngörümüz var" ifadelerini kullandı.