Aydın’ın Efeler ilçesinde hizmet veren Uzman Diyetisyen Münevver Yaman hırsızlık şoku yaşadı.

Olay, Yaman’ın Ramazanpaşa Mahallesindeki ofisinde meydana geldi.

Geçen Cuma mesai bitimine doğru, ofisin zili çaldı.

Bu sırada Münevver Yaman bir danışanının diyet programını hazırlıyordu.

Başka bir danışanının geldiğini düşünerek kapıyı açan Yaman, iç odaya girerek diyet programını yazmaya devam etti.

Aydınlı emniyet müdürü 40 yaşında hayatını kaybetti Aydınlı emniyet müdürü 40 yaşında hayatını kaybetti

Programı yazıp dışarı çıktığında ise şok yaşadı.

O anları anlatan Münevver Yaman, “Odamdan hole çıktığımda kapı kapalıydı. İçeride ise kimse yoktu. Ceketim ve çantamın olmadığını fark ettim. Ceketim ileriye atılmıştı ama çantam yoktu. İyice araştırıp bulamayınca, kapıyı çalan kişinin hırsız olduğunu anladım” dedi.

MÜŞTERİ GİBİ GELİP HIRSIZLIK YAPMIŞ

Yaklaşık 10 bin lira para ve değerli eşyaları çalınan Uzman Diyetisyen Münevver Yaman’ın şikayeti üzerine Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Çevredeki güvenlik kameraları titizlikle incelendi. 3 iş yerinin daha olduğu binaya girip çıkan çok sayıda kişi olmasına rağmen tek tek yapılan kontrollerde, elinde çanta olan bir kişi tespit edildi.

Polis ekipleri şüpheliyi kıskıvrak yakalarken, çalıntı paranın bir kısmı da ele geçirildi.

İş yoğunluğu ve bir anlık dalgınlık nedeniyle hırsıza kapıyı kendi eliyle açan Yaman, “Şüpheli, öğle saatlerinde ofise gelen bir kişiymiş. Önce gelip çalışmalarımız hakkında bilgi alıyor. Akşamüstü tekrar gelip bir sonraki güne randevu oluşturuyor ve ofisten ayrılıyor. 15-20 dakika sonra, birlikte çalıştığımız arkadaşımız da ofisten ayrılınca, herkesin gittiğinden emin olduğunda gelip hırsızlık yaptığını gördük. 24 saat geçmeden yakalanması sevindirici. Emniyet personelimize teşekkür ediyorum” dedi.