Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli meydana gelen, çevresindeki 10 ilde yıkıma ve binlerce can kaybına neden olan deprem nedeniyle, Aydın’dan İl Sağlık Müdürlüğü’nün de aralarında bulunduğu kamu, özel ve üniversiteden gönüllü toplam 160 personel görevlendirildi.

Bu kapsamda, Aydın’dan Hatay’a depremden etkilenen şehirlerdeki çalışmalara destek vermek üzere 23 Uzman Tabip,5 Tabip,33 UMKE personeli,31 Acil Sağlık Hizmetleri Personeli,8 Hemşire, 4 Sürekli İşçi,2 Ebe ve 1 Tane Anestezi Teknisyeni olmak üzere 107 personel sevk edildi.

Kahramanmaraş’ta 1 Başhekim,5 Başhekim Yardımcısı,2 Uzman,1 Uzman Tabip,20 UMKE Personeli,5 Acil Sağlık Hizmetleri Personeli,1 Sağlık Memuru Olmak üzere 36 Personel; Gaziantep’te 3 Uzman Tabip, 5 Tabip olmak üzere 8 Personel; Adana’da ise 3 Hemşire,3 Temizlik Personeli, 1 Klinik Destek Elemanı 2 Hasta Danışanı olmak üzere 9 personelin hali hazırda görev yaptığı belirtildi.   

Afet bölgesinden gelecek personel ihtiyacına göre ilden yeni personel talebi olması halinde görevlendirme yapılacağı ifade edildi.