AK Parti Söke Kadın Kolları Başkanı istifa etti AK Parti Söke Kadın Kolları Başkanı istifa etti

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
 CHP Efeler ilçe başkanlığı adaylığını bir süre önce açıklayan Efeler Belediye Meclis Üyesi ve iş insanı Altan Kemerci, önümüzdeki günlerde yapılacak olan delege seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Delege seçimleri için mahallelerde sandık kurmak yerine, oylamanın ilçe başkanlığında yapılmasının kararlaştırıldığını belirten Kemerci, fiziki koşulların uygun olmadığını belirtti. Kemerci, şu ifadeleri kullandı:
“Bizim parti geleneğimizde, partilimizi ayağımıza çağırmak değil, partilimizin çağırdığı yere gitmek, hak ettikleri saygıyı ve sevgiyi göstermek vardır. Önceki dönemde de görev yapan, bugünkü ilçe yönetimimiz her mahalleye sandık koymuşken, bugün 50 derece sıcakta yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle partililerimizi neden seçim yapmaya elverişli olmayan CHP ilçe başkanlığımızda toplamak istenmektedir?”
Delege seçiminde beyaz zarf kullanılmasının, şeffaflığı zedeleyeceğini savunan Altan Kemerci, endişelerini şu sözlerle dile getirdi:
“Yeni öğrendiğim kadarıyla delege seçimlerinde beyaz renkte zarf kullanacakmışız. Takdir edersiniz ki; ülkede yapılan tüm seçimlerde sarı renkte zarf kullanılmaktadır. Beyaz zarf şaibeye, seçmen üzerinde baskıya, belediyemizde görev yapan parti üyelerimizin üzerinde korkuya neden olacaktır. Bu bizler ve üyelerimiz üzerinde delege seçimlerimizle ilgili kuşku yaratmaktadır. Efeler ilçemizde bulunan, her mahallemizde seçim için kullanılan, yerel ve genel seçimde kullandığımız şeffaf seçim sandıklarının kullanılmasını, mahalle delege seçimimizde kullanılacak zarfların oyun rengini göstermeyen sarı zarflardan olmasını, her sandığa her iki listenin birer temsilcisinin görevlendirilmesini, ayrıca mevcut Efeler ilçe başkanlığınca uygulanan psikolojik baskı ve ortamı germeye dönük tavır ve davranışlar nedeniyle mahalle delege seçimlerimizin birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde güvenli bir şekilde yapılması için genel merkezimiz tarafından bir milletvekilimizin görevlendirilmesini istiyorum.”
Ayrıca Altan Kemerci, üye listesine erişmediklerinin altını çizdi.