Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan "Bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlık içerisindeyiz" dedi.

 Milyonların heyecanla beklediği asgari ücret zammıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Konuyla ilgili çalışmaları başta Vedat hocamız olmak üzere arkadaşlarımız yapıyorlar. Bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlık içerisindeyiz. Ama biz, havada uçuşan değil de yere sağlam basan adımları atacağız ki zihinlere iyi yerleşsin" dedi.

Benzine zam, motorine indirim geliyor Benzine zam, motorine indirim geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan temasları sonrasında uçakta medya temsilcilerinin sorularını yanıtladı. Erdoğan ekonomiden uluslararası ilişkilere, iç politikaya kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

"YERE SAĞLAM BASAN ADIMLAR ATACAĞIZ"

Temmuz ayında yapılan ara zamla birlikte 5.500 TL'yi bulan asgari ücretle ilgili de soruların yöneltildiği Cumhurbaşkanı, "Şu anda bu konuyla ilgili çalışmaları başta Vedat hocamız olmak üzere arkadaşlarımız yapıyorlar. İnşallah bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın içinde olduğunu biliyorum. Ama biz, havada uçuşan değil de yere sağlam basan adımları atacağız ki zihinlere iyi yerleşsin" ifadelerini kullandı.

"PROJE TÜRKİYE'DE AYRI BİR SIÇRAMAYI GETİRECEK"

"İlk Evim İlk İşyerim kampanyası ve esnafa destek paketinin gibi yoğun ilgi gören müjdelerin devamının gelip gelmeyeceği" ile ilgili soruya ise Cumhurbaşkanı Erdoğan şu yanıtı verdi: "Aslında ilk yaptığım açıklamadan sonra bu sürece yönelik yeni açıklama arsa üzerinde oldu. Ne dedik? Arsadaki sayıyı ilk etapta 1 milyon olarak düşünüyoruz. 1 milyon arsa. Bunu da nasıl yapacağız? Kura çekimiyle oradaki dağıtımları yapacağız. Derdimiz altyapısı yapılmış arsalara kendi imkanıyla, bankaların vereceği düşük faiz krediyle gelsin benim vatandaşım evini oraya kendisi yapsın. Bu, Türkiye'de ayrı bir sıçramayı getirecek. Bu, zemin artı 1 veya sadece zemin; bu şekilde 1 milyon arsayı inşallah vatandaşlarımıza ucuz imkanlarla verme anlayışını getiriyor. Bu konuyla ilgili de iki gün önce bakanımla görüştüm. O da 'biz bütün hazırlıkları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak yaptık, hazırız, her an bununla ilgili adımı atabiliriz' dedi. Şu an itibariyle inşallah Bakanlığımızın takibinde bu adımı da atacağız."

erdoğan-4