Olay,  geçen  yıl Eylül ayında Efeler'e bağlı  Köprülü Veysipaşa Mahallesi 1612 Sokak'ta meydana gelmişti.  Üç çocuk, bir evde ağlarken duyulmuş polis ekipleri çocukların ailesine ulaşmaya çalışmıştı. Bir süre sonra eve gelen anne Fatma Ecevet, başka bir ev aramak için çocuklarını kısa süreliğine yalnız bıraktığını söyledi. Olayın ardından Aydın Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çocuklardan ikisi koruma altına alındı. 

Aradan geçen sürede yaşadıklarını anlatan Fatma Ecevet, küçük kızı Karin’in doğumuna 2 hafta kala eşinin kendisi ile çocuklarını terk ettiğini ve çeşitli baskılar uyguladığını öne sürdü. Ecevet, doğum yaptıktan sonra da eşinin ailesi tarafından psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü ifade etti. Bu nedenle evden ayrılmak zorunda kaldığını ifade eden Ecevet, “Eşimin bizi terk etmesinin ardından çocuklarıma tek başıma sahip çıktım. Yaşadığımız çeşitli talihsizlikler nedeniyle yeni ev aramaya gittiğim süreçte tamamıyla yanlış anlaşılma sonucunda çocuklarım devlet tarafından koruma altına alındı” diye konuştu. Çocuklarına kavuşmak için mücadelesinden hiçbir zaman vazgeçmediğini dile getiren Ecevet, kısa bir süre önce tamamlanan gerekli soruşturmanın ardından yaşları küçük iki kızına tekrar kavuştu.

Beş çocuk annesi Ecevet, çocuklarına tekrar kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade etti. Ecevet, “Tüm yaşamımı çocuklarıma adadım. Onları çok seviyorum. Kendime yeni bir hayat kurdum. Allah’a şükür her şey yolunda. Ben çocuklarımı hiçbir zaman kimsesiz bırakmadım. Tüm mücadeleme onlar için devam edeceğim. Her şey eşim ve ailesi tarafından yalnız bırakılmamın ardından yanlış anlaşılma sonucunda oldu. Benim haklı olduğum kanıtlandı. Çocuklarımın annesi de babası da ben olacağım” dedi.