Aydın'ın Efeler ilçesinde sokak ortasında dini nikahlı eşi ve 2 çocuğunun annesi Sinem Kaya'yı öldüren Dinçer Ö., ile cinayette azmettirici olduğu iddia edilen Dinçer Ö.'nün sevgilisi G. K., ilk kez hakim karşısına çıktı.

(İsmail ÖRS) - Olay, geçen yıl Ekim ayında Efeler’e bağlı Güzelhisar Mahallesi 41 Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Dinçer Ö., dini nikahlı eşi ve 2 çocuğunun annesi olan Sinem Kaya’yla sokakta karşılaştı. Silahını çıkaran Dinçer Ö., Sinem Kaya’ya ateş etmeye başladı. Yaralı halde sokaktaki kuaför salonuna sığınan Sinem Kaya, burada hayatını kaybetti.Polis ekiplerince olay yerinde gözaltına alınan Dinçer Ö. ise tutuklandı.Olayla ilgili genişletilen soruşturma kapsamında Dinçer Ö., hakkında ‘Tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Sinem Kaya’yı öldürme planını birlikte yaptığı öne sürülen Dinçer Ö.’nün sevgilisi G.K. hakkında ise ‘Tasarlayarak öldürmeye yardım etme’ suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan davada Dinçer Ö., tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı. Cinayette azmettirici olduğu iddia edilen G.K., tanıklar ve taraflar adına hukuki süreci yürüten avukatlar mahkeme salonunda yer aldı.

"BENİ ALDATIYORDU"

Sokak ortasında öldürdüğü eşi Sinem Kaya'nın kendisini aldattığını iddia eden Dinçer Ö., "Ben askerdeyken eşimle akrabalarımın telefonu aracılığıyla konuşuyordum. Birgün çocuğum bana annesinin telefonu olduğunu söyledi. Kendisine sordum. Defalarca yemin ederek reddetti. Askerden mahkemem için geldiğimde bahçede karşılaştık. Yanında arkadaşları da vardı. Telefonu arkadaşına verdi. Telefonu aldım. Mesajlarda, 'Aşkım nerdesin. Bir anahtar bende diğeri Özlem ablanda. Niye cevap vermiyorsun' şeklinde mesajlar vardı. Tartıştık. Polisi aradım. Karakola giderken teli polise verdim" dedi. Askerde olduğu dönemde eşinin kendisine sevgilisinin fotoğraflarını attığını söyleyen Dinçer Ö., "Askerdeyken beni özel numaradan arayıp Kıbrıs'ta olup olmadığımı kontrol etti. Bana hakaretler ediyordu. Sevgilisinin fotoğraflarını atıyordu" diye konuştu. Eşiyle barışmak istediğini fakat eşinin buna karşı geldiğini iddia eden Dinçer Ö., " Aydın'a gelince eşimle akrabalarımın yardımı sayesinde görüştük. Eve gidelim tüm büyükler gelsin konuşalım dedim. Kabul etti. Bir süre sonra yanımdan ayrıldı telefonla konuştu. Eve gittik. Evde polisler vardı. Daha sonra babamlara gittim. Orada da beni arayarak hakaret etti. Çevredeki herkese numaramı dağıtmış. Dedikodumu yapmış" şeklinde konuştu. Dinçer Ö., daha sonra olay anını anlattı.

"ÖLDÜRMESİNİ İSTEMEDİM"

Sinem Kaya cinayetinde azmettirici olarak yargılanan Dinçer Ö.'nün sevgilisi G.K., suçlamaları reddetti. G.K., "Sinem Kaya, yakın çevreme Dinçer'le ilişkim olduğuna dair mesajlar atmıştır. Aramalar yapmıştır. Ben eşimden Dinçer'le olan ilişkin nedeniyle boşanmadım. Başka sorunlarımız vardı. Ben Dinçer'e defalarca öldürmemesi için konuştum. Dinçer bana kızıyordu. Ne yaparsan yap dedim" diye konuştu.

'Bir an önce hallet neyi bekliyorsun? Bitsin gitsin. Yemin ederim öldürme demeyeceğim. Bizi rezil etti.' şeklinde Dinçer Ö., ile olan mesaj kayıtları kendisine sorulan G.K., "Dinçer beni dinlemiyordu. Bu yüzden bıktım ve sinirlendim. O yüzden böyle yazdım" diyerek savunma yaptı.

Aydın'da trafik kazası: 1 ölü Aydın'da trafik kazası: 1 ölü

"İLİŞKİYİ ÖĞRENDİĞİ İÇİN ŞİDDET GÖRDÜ"

Hayatını kaybeden Sinem Kaya'nın babası A.K., kızının Dinçer Ö., ile G.K.'nın ilişkisini bildiği için sürekli şiddet gördüğünü söyledi. A.K., "Kızımla Dinçer'in arası G.K., yüzünden bozuldu. Dinçer, kızımla ortak çocuğunu mezarlığa götürdü. Boğazına bıçak dayadı. Sinem'i tehdit etti. 'Eve gelmezsen çocuğu öldüreceğim' dedi. Sinem cocuklar için ayrı eve çıktı" diye konuştu.

İfadelerinin dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, G.K., hakkındaki adlı kontrol kararını kaldırdı. Dinçer Ö.'nün ise tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.