(İSMAİL ÖRS) Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen cinayet sanığı duruşmadaki ifadesinde,  "Öldürmeyi kafaya koymuştum. Tüfek olsa tüfekle vuracaktım" dedi. 


Olay, geçen Temmuz ayında Çine'ye bağlı Karahayıt Mahallesi'nde meydana geldi. 
Evli ve 3 çocuk babası Yaşar Güler, sabah tuvalete gittiği esnada komşusu Metin K.'nın bıçaklı saldırısına uğradı. 
Ağır yaralanan Güler, Çine Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Güler, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 
Olayın ardından kaçan ve kısa süre sonrasında jandarma ekipleri tarafından yakalanan cinayet sanığı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YARGILANMASINA BAŞLANDI
Cinayet zanlısı Metin K.'nın yargılanmasına Aydın 3.Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.
İlk kez hakim karşısına çıkan sanık, savunma yaptı ve olayın detaylarını anlattı.

"ÖLDÜRMEYİ KAFAYA KOYMUŞTUM, TÜFEK OLSA TÜFEKLE VURACAKTIM"
Metin K. savunmasında, "Yaşar Güler, sürekli anneme küfür ediyordu. Beni öldüreceğini söylüyordu.
Ben öldürmeyi kafaya koymuştum. Kendisini gözetliyordum. Tüfek olsa tüfekle vuracaktım. Olay gününden önce annemi yanına göndermek istedim. Amacım kavga etmeleri ve Yaşar Güler'in benim üstüme gelmesiydi fakat annem gitmedi. Tuvalete gittiğini görünce bıçakla peşinden gittim" dedi.

"EŞİMDEN SONRA BANA DA SALDIRDI"
Hayatını kaybeden Yaşar Güler'in eşi Ayşe Güler de duruşmada tanık olarak dinlendi. Acılı eş, "Cinayet sanığı komşumuz olur. Öncesinde kendisiyle husumetimiz yoktur. Sanığın anne ve babasına hiçbir kötü sözümüz olmamıştır. Olay günü ben hayvanlarımıza bakmak için ahıra gittim. Eşim de tuvalete gitti. Ben önce kedi köpek sesi duydum. Daha sonra elinde bıçakla sanığı gördüm.  Bana da saldırdı. Bağırdım. Oğlum geldi eline taş alarak beni kurtardı" diye konuştu.

RAPOR BEKLENECEK
Savunma ve ifadeleri dinleyen mahkeme heyeti, cinayet sanığının akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için rapor alınmasını talep etti.
Metin K. hakkında tutukluluk kararı devam ederken, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Öte yandan cinayet sanığının, 2001 yılında ağabeyini öldürdüğü ve bir süre cezaevinde kaldıktan sonra afla, tahliye edildiği öğrenildi.

ÇİNE-30