Köşk’te TIR şarampole devrildi Köşk’te TIR şarampole devrildi

Çine Belediyesi, ilçe halkını Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılı’na özel kültür sanat etkinlikleriyle buluşturarak unutulmaz anlar yaşatmaya birbirinden renkli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Cumhuriyet coşkusunun tüm ilçede yayılması için Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in talimatlarıyla hazırlıklara başlayan Çine Belediyesi ekipleri bu kapsamda, Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılı Çine-Kavşit Bisiklet Tırmanma Yarışı düzenleyecek. Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Aydın Bisiklet İl Temsilciliği’nin de katkılarıyla düzenlenecek yarışmanın başvuruları başladı. Yarışmaya Ege Bölgesi’nden lisanslı sporcular başvurabilecek. Sadece lisanslı bisikletlilerin katılabileceği yarışmaya başvurular, https://cine.bel.tr/duyuru/bisiklet-tirmanma-yarisi-basvuru-formu adresinden online olarak yapılacak. Çine Belediyesi Hizmet binası önünden başlayacak yarış, Kavşit Mahallesi’nde sona erecek.

28 Temmuz Cumartesi günü saat 10.30’da başlayacak yarışmada birincilere çeyrek altın, ikinci ve üçüncülere gram altın hediye edilecek. 9.4 kilometrelik parkurda birincilik için pedal çevirecek bisikletlilerin yarışabileceği kategoriler ise şöyle:

“Genç Erkek (17-18 Yaş), Genç Kadın (16-34 Yaş), Yıldız Erkek (15-16 Yaş, Büyük Erkek (19-34 Yaş), Büyük Kadın (35Yaş ve Üstü), Master A (35-44 Yaş), Master B (45-54 Yaş), Master C (55 Yaş ve Üstü)”