(İSMAİL ÖRS) Olay, 2018 yılının Ekim ayında  Çine'de meydana geldi. 
İddiaya göre, Ö.O. cezaevinde bulunduğu dönemde eşi ile hayatını kaybeden Muharrem Özcan ile gönül ilişkisi yaşadı. 
Cezaevinden çıktıktan sonra durumu öğrenen Ö.O. ile Muharrem Öztürk Kahraman Mahallesi'nde   buluştu. Konuşmaya başlayan ikili arasında bir süre sonra tartışma çıktı. Tartışma esnasında hayatını kaybeden genç, önce Ö.O. daha sonra da U.D. ve A.D. tarafından darp edildi. Şüpheliler tarafından  alıkonulan genç, gece geç saatlerde kırsal alana götürülerek U.D. ve Ö.O. tarafından önce tecavüze uğradı daha sonra kendi otomobilin  içerisinde ateşe verilerek öldürüldü.
İFADELER KAN DONDURDU
Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve sorgularında cinayeti itiraf eden şüphelilerin ifadeleri ise kan dondurdu. 
Ö.O. ifadesinde, hayatını kaybeden Muharrem Özcan ile konuşma esnasında tartışma çıktığını bu sırada önce kendisinin daha sonra ise yanlarına gelen diğer şüphelilerin hayatını kaybeden genci feci şekilde darp ettiğini anlatan sözleri yer aldı.  Daha sonra ise Özcan'ın darp esnasında bayıldığını ve öldüğünü düşündüklerini belirtti. Ö.O. diğer şüpheli A.D.'nin 'Bundan kurtulun, yakın yok edin. Yoksa cezaevinden çıkamayız' dediğini iddia etti. Ö.O. ifadesinin devamında, önce U.D.'nin sonrasında da kendisinin Muharrem Özcan'a cinsel saldırıda bulunduğunu ve bu anları cep telefonu ile kayıt altına aldığını söyledi. Daha sonrasında ise Özcan'ı kendi arabasının içine koyarak ateşe verdiklerini itiraf etti. Ö.O. bu olaylar esnasında U.D. ile birlikte olduklarını A.D.'nin yanında olmadığını dile getirdi. 

Diğer şüpheli U.D.,  tüm bu yaşananlar esnasında uyuşturucu madde etkisinde olduğunu ve bunları Ö.O.'nun zorlaması ile yaptığını söyledi.
 A.D. ise kan donduran cinayette hiçbir yardımının bulunmadığını ve durumu öğrenir öğrenmez teslim olmaları tavsiyesinde bulunduğunu söyledi.
55'ER YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDILAR 
Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden yargılamalar sonucunda U.D. ve Ö.O. canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme, cinsel saldırı, kişiyi mahrumiyetinden yoksun kılma ve mala zarar verme suçlarından 55'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. 
A.D. ise 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı ve hükümle  tahliye edildi.
KARAR BOZULDU
Mahkemenin kararına  itiraz edildi. İtirazı değerlendiren İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4.Ceza Dairesi, Ö.O. ve U.D.'ye nitelikli cinsel saldırı suçundan verilen cezayı az bulması ve gizli tanık ifadelerinin usule uygun alınmadığına kanaat getirdi ve kararı bozdu.  Bu gelişmenin ardından tutukluğu devam eden U.D., Ö.O. ve A.D.'nin yargılanmasına tekrar başlandı. Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde süren yargılamada tekrar savunma yapan Ö.O.,  yaşananları bilinçli olarak yapmadığını ve akıl hastası olduğunu iddia etti. Mahkeme heyeti Ö.O.'nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan rapor talep etti. İlerleyen günlerde mahkemeye ulaşacak olan raporun duruşmanın seyrinde etkili olması bekleniyor. Sanıkların tutukluluk halleri devam ederken, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

YENİ-1