(İSMAİL ÖRS) 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edilen E.Y. hakkındaki karar için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden gelecek olan rapor belirleyici olacak.

Olay, geçen yıl Eylül ayında Çine'de meydana geldi. Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen E.Y., ilçe müftüsü 4 yaşındaki oğlu İ.E.T.'yi sokak ortasında bıçakladı. Ağır yaralanan çocuk, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

RAPOR BELİRLEYİCİ OLACAK

Tutuklanarak cezaevine gönderilen E.Y. hakkında, 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aydın 3.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması devam eden E.Y. bir kez daha hakim karşısına çıktı.

Mahkeme heyeti,  Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden şüphelinin suç tarihinde akıl hastalığı veya zayıflığı bulunup bulunmadığı yönünde talep edilen raporun beklenmesine karar verdi. Şüpheli hakkındaki tutukluluk hali ise  devam edecek. Rapor, E.Y.'nin hakkında verilecek kararda etkili olacak. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

çine2