banner47

Büyükşehir’den Aydınlı devecileri sevindiren karar

Aydın Büyükşehir Belediye meclisinde, ilde düzenlenecek ‘deve güreşi festivali’ için 150 bin lira net maddi destek verilmesi kararlaştırıldı. Çine Deve Güreşleri ve Devecilik Kültürü Derneği Başkanı Mevlüt Toker, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. 

Büyükşehir’den Aydınlı devecileri sevindiren karar
banner68

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, eylül ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Meclisi Salonu'nda yapılan toplantıyı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz yönetti. Karakoz başkanlığında bir araya gelen meclis üyeleri, toplantı gündeminde yer alan 41 maddeyi görüşerek, karara bağladı.
DEVE GÜREŞİNE DESTEK 
Toplantıda, Aydın Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği Başkanlığı’nca 25-26 Aralık günlerinde yapılacak Geleneksel Aydın Deve Güreşi Festivali’ne Büyükşehir Belediyesi’nin 150 bin lira net maddi destek vermesi kararlaştırıldı. 
“SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİZ”
Meclisteki kararın ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür mesajı yayınlayan Çine Deve Güreşleri ve Devecilik Kültürü Derneği Başkanı Mevlüt Toker, şu ifadelere yer verdi:
“2021-2022 sezonu öncesi 26 Aralık 2021 tarihinde yapılması planlanan Aydın Deve Güreşi Festivali’ne destek verilmesini meclisten geçirerek bu kültürün unutulmaması ve tanıtılması adına dünyanın en büyük deve güreşlerinin tertip edilmesine vesile olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na yönetimim ve kendim adıma sonsuz teşekkür ederim.”

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139