Hükümet Meydanı’nı hınca hınç dolduran Çineli vatandaşlar, ellerinde Türk Bayraklarıyla bayram coşkusunu hep birlikte yaşadı. 

Çine Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’uncu kuruluş yıl dönümünü ünlü isimler Burak Kut, Ragga Oktay ve Mansur Ark’ın verdiği muhteşem konserler ile coşku içinde kutladı. Şarkılarla 90’lar ruhunun da yeniden hatırlandığı  kutlama ve konserler 28 Ekim Cuma günü Hükümet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, henüz gece başlamadan Hükumet Meydanı’nı doldurmaya başlayan vatandaşlarla bir araya geldi. Kutlamalarda da Çine halkını yalnız bırakmayan Başkan Dinçer, Cumhuriyet Bayramı heyecanını vatandaşlarla birlikte yaşadı.

“GENÇLERİMİZ ÜLKEYİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAK”

Çinelilerin büyük sevgi ve alkışlarla karşıladığı Dinçer, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Çineliler, konserimize hepiniz hoşgeldiniz.  Sizlerle beraber Ragga Oktay, Mansur Ark ve  Burak Kut ile güzel bir gece  geçirmeyi umuyoruz. Bu gece Cumhuriyet Bayramımızı hep birlikte kutlayacağız. Cumhuriyet, sadece yönetim olmakla kalmamış, Türkiye’nin bağımsız , ilerici, devrimci bir ülke olması konumunu getirmiştir. Bizler belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz olarak göreve geldiğimiz yerlerde ülkemizi iyi yerlere getirmeye çalıştık.  Ama artık sıra gençlerimize geliyor. Gençlerimiz ülkemizi daha ileriye, daha devrimci daha güzel yerlere getirecek. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyor, Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha kutluyorum. Cumhuriyetle kalın, hoşçakalın.”

Hukümet Meydanı’na adeta akın eden Çineli vatandaşlar; Mansur Ark, Ragga Oktay ve Burak Kut’un sevilen şarklılarını birlikte söyledi. İzmir Marşı ve 10’uncu Yıl Marşı ile Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşayan vatandaşlar, Başkan Enver Salih Dinçer’e teşekkür etti.

çine-24