FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yurttaşların enflasyon yükü altında ezildiklerini söyleyen Çankır, "Esnafımız kan ağlıyor. Bu düzeni değiştireceğiz" dedi.

CHP Germencik İlçe Örgütü'nü ziyaret eden ve daha sonra pazarı ziyaret eden Çankır'a, CHP Germencik İlçe Başkanı Aydın Bircan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

PAZAR ESNAFI EKONOMİDEN ŞİKAYETÇİ

Yetiştirdikleri doğal ürünleri pazarda satan pazarcı esnafı dertlerini Ali Çankır'a anlattı. 14 yıldır pazarcılık yaptığını fakat artık geçinemediğini ve ek işler yapmak zorunda kaldığını söyleyen bir pazar esnafı, Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerine güvendiklerini, bu düzenin değişmesi gerektiğini belirtti. Esnaf, "2 çocuğumu bu pazarda kazandıklarım ile okuttum, daha düne kadar kazandıklarımız ile kıt kanaat de olsa geçinebiliyorduk, fakat artık olmuyor, yapamıyoruz. Ek işler yapmaya başladım, uyumayıp sürekli çalıştığım günler oluyor. Çiftçimizi, üreticimizi bitirdiler. Bu düzen artık değişmeli, artık yeter" dedi.

ÇANKIR: İKTİDARIMIZDA ESNAFIMIZ KALKINACAK, ÇİFTÇİMİZ KAZANACAK

Üreticilerin ve esnafın artan hayat pahalılığı, zamlar, enflasyon ve astronomik faturalar nedeniyle şikayetlerinin haklılığına vurgu yapan Ecz. Ali Çankır, "Bizler bazıları gibi harikalar diyarında yaşamıyoruz. Saraylarda, ofislerde değil sahada yürüttüğümüz siyaset anlayışımız ile esnafımız ve vatandaşlarımız ile sürekli iç içeyiz, yurttaşlarımızın sorunlarının farkındayız. Bugün de üreticilerimizin, çiftçilerimizin ve hemşehrilerimizin yanına gittiğimizde tek bir cümle duyduk, 'Artık yeter!'. Esnafımız kan ağlıyor, vatandaşlarımız hayat pahalılığı ve zamlar nedeniyle enflasyon yükünün altında her geçen gün daha çok eziliyor fakat mevcut hükümet bunu görmezden geliyor. Bu düzen değişmeli ve değişecek" dedi.

Çankır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde kurulan Millet İttifakı tarafından 'Yarının Türkiye'si' başlığıyla tanıtılan Ortak Politikalar Mutabakat Metni'nin tüm yurttaşlar için umut olduğunu söyledi. Millet İttifakı iktidarında mevcut düzenin değişeceğinin altını çizen Çankır, "'Söz milletin' diyerek çıktığımız iktidar yolunda bugün bir kez daha gördük ki düzenin değişmesine çok az kaldı. Geliyor gelmekte olan" diye konuştu.