Çankır, "Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde gireceğiz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Aday Adayı Ecz. Ali Çankır, Aydın'ın dört bir yanında vatandaşlar ve partililer ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Aday adaylık başvurusunu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'ne teslim etmesinin ardından çalışmalarına hız veren Ali Çankır, Didim ve Kuşadası ile Söke'de vatandaşlar ve partililer ile buluştu. İlçe Örgütleri'ni ziyaret ederek CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, İlçe Yöneticileri, İlçe Kadın Kolları Başkanları, İlçe Gençlik Kolları Başkanları, partililer ve vatandaşlar ile buluşan Çankır'a CHP Aydın İl Yöneticileri de eşlik etti.

Ziyaret ettiği ilçelerde partililerle sohbet ederek istişarelerde bulunan Çankır, Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine gösterdikleri mücadele için teşekkür ederek çalışmaları sayesinde CHP Genel Başkanı, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Cumhuriyeti'nin 13'üncü cumhurbaşkanı olacağını söyledi ve "Yıllardır erezyona uğrayan Cumhuriyetimizin temel değerlerini yeniden güçlendirmek için çalışıyoruz. Bir inancımız var, bu inancımız sizlerin verdiği güç ile artıyor. Yoğun ve zorlu bir sürece girdik, 14 Mayıs'ta Genel Başkanımızı Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci yüzyılına öncülük etmesi için göreve getireceğiz. Kadınlarımızın özgürlüğe kavuşacağı, çocuklarımızın geleceklerinin güvence altında olacağı, huzura ulaşacağımız aydınlık yarınlara Genel Başkanımız öncülüğünde ulaşacağız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı demokrasinin, hukukun, adaletin ve barışın tekrar sağlanacağı bir dönem olacak, bunu hep birlikte başaracağız. Ülkemizin her yerinde bu umudu görüyoruz, 14 Mayıs'ta hep beraber bu değişimi yaşatacağız. Her bir üyemizin, sizlerin verdiği emeğin farkındayım, ödediğiniz bedelleri biliyorum. Ülkemizi refaha ulaştıracağımız günlere çok az kaldı. Bunu hep birlikte başaracağız" dedi.

İlçe örgütlerini ziyaret etmesinin ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde kurulan iftar sofralarında Aydınlılar ile buluşan Çankır, vatandaşlar ile sohbet ederek hayırlı Ramazanlar diledi.