14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan genel seçimler öncesi Aydın’ın dört bir yanında vatandaşlar ile buluşan ve görüşme sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Aday Adayı Ecz. Ali Çankır, seçime sayılı günler kala açıklamada bulundu.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanacağını söyleyen Çankır, “Son kullanma tarihi geçeli çok olan saray hükümetinin gitmesine sayılı günler kaldı. 14 Mayıs’ta ülkemiz bir kez daha huzur ve refah ile buluşacak; mazlumdan, çalışandan,üretenden, yana olacak olan devlet yapısı 14 Mayıs günü 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde görevine başlayacaktır. Milletimiz 36 gün sonra öteleyenden yana değil birleştirip kucaklayandan yana olduğunu gösterecektir” dedi.

HAYAT PAHALILIĞINA DİKKAT ÇEKTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Faiz sebep, enflasyon neticedir.” sözlerini hatırlatarak yaşanan zamlara ve hayat pahalılığına dikkat çeken Milletvekili Aday Adayı Ali Çankır, “Saray hükümetinin ‘Faiz sebep, enflasyon netice’ diyerek bahaneler uydurduğu hayat pahalılığının hemşehrilerimizi getirdiği durum ortadadır. Bu söz ağızlarından çıktı çıkalı 1 dolar 8 lira 40 kuruştan 19 lira 25 kuruşa fırladı, paramız pul haline geldi. O gün yüzde 19 olan 3 aylık mevduat faizi bugün yüzde 30’a dayandı. Cumhuriyet tarihimizde görülmemiş bir ekonomik krize sebep olan bu hükümetin yanlış politikaları irice bir soğanın tanesinin 11-12 liralara satılmasına sebep oldu. Sofrasına peynirini, zeytinini, domatesini koyamayan vatandaşlarımız çorbasını dahi kaynatamaz hale geldi çünkü 1 kilo mercimek 40 liraya dayanmış durumda. Hayat pahalılığı bayrama sayılı günler kala hemşehrilerimizin mutluluğu değil kaygıyı yaşamasına sebep oluyor” diye konuştu.

“ÜLKEMİZE YİNE BAHARLARIN GELMESİNE ÇOK AZ KALDI”

Çankır, sözlerini şu ifadeler ile sonlandırdı;

“Sadece 2019-2021 döneminde 20-34 yaş aralığındaki nüfusumuzdan 417 bin 624 gencimiz yurtdışına göç etmiş. Ülkemizde umudu söndürülen gençlerimiz daha insanca bir yaşam için başka ülkelere gidiyorlar. Gençlerine umut veremeyen bir ülke geleceğe güvenle bakamaz. Bizim gençlerimiz ise umudunu yurt dışına arar hale geldi. İşte şahsım hükümetinin ülkemizi getirdiği durum budur.

Bu ülkede korku duvarları yıkılalı çok oldu, bunu kendileri de biliyorlar. 14 Mayıs’ta atı çalan Üsküdar’ı geçemeyecek, vatandaşlarımız kendilerine zulmedenleri sandığa gömecek. Sayın Genel Başkanımızın ‘Hak, hukuk, adalet’ diyerek Ankara’dan İstanbul’a yürüdüğü gün bu ülkede korku duvarları parçalandı. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Kendileri de bizler kadar iyi biliyorlar ki halkımız zulmedenlere cevabını 14 Mayıs’ta verecek. Ülkemize yine baharların gelmesine çok az kaldı, kazanan Türkiye Cumhuriyeti ve tüm halkımız olacak.”