AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş partisinin bayramlaşma programında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yönelik yolsuzluk iddiaları üzerinden eleştirilerde bulunmuştu.

Yaz aylarında sürekli sahada olacaklarını belirten Savaş, “Yerel yönetimin beceriksizliğini anlatacağız.  Yerel yönetimin iş bilmezliğini anlatacağız. Yerel yönetimin yolsuzluklarını anlatacağız. Gün ışığına çıkmamış konuları gündeme getireceğiz. Atatürk Spor Kompleksi’ni konuşacağız. Katı Atık Bertaraf Tesisini konuşacağız. Orada yapılanları konuşacağız. Yeni açılan parkı konuşacağız. Nasıl ihale edildiğini konuşacağız. Kimlere verilmiş, kimlere verilecek onları konuşacağız” demişti.

AK Parti’li Mustafa Savaş’a tepki gösteren CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, “2 dönem üst üste hezimetin ete kemiğe bürünmüş hali Mustafa Savaş, ne mağlubiyet biliyor, ne de bayram. Adeta bir gıybetmatik gibi, seçim hezimetinin acısını dindireyim diye uğraşıyor. Dinmez beyefendi, sen sabahlara kadar da beceriksizliklerini iftira ederek örtmeye çalışsan, ne kuyruk acısı diner, ne de o hayalindeki galibiyet gelir” dedi.

“Bu millet müfteriyi, gıybetçiyi, ayak oyuncularını sandığın ta dibine gömer” diyen Özcan, “Şimdi sen akıllanmadığına, mübarek gün bile gözün görmeyecek kadar kendini kaybettiğine göre, yine sonun belli. O halde yine sandığa gömülene kadar sus da milletin derdi çok, ayakaltında kalabalık yapma” ifadelerini kullandı.

CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Dinç de  açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

“Sen yıllarca ekonomiden ben anlarım diye gez, koca bir millete şekersiz çay için diye dalga geç. Ama iş iftira etmeye gelince, maşallah eline kimse su dökemesin. Sana diyorum Mustafa Savaş; bırak bu mübarek günde iftirayı, kumpası, bırak milletle dalga geçmeyi. Tutamıyorsan kendini gir bir deliğe kapat kendini. Bari bizler, huşu içinde şu mübarek günleri idrak edelim olmaz mı?”

1-22