ADÜ Rektörlüğünün devam zorunluluğunu 2 hafta ertelediğini hatırlatan Dinç, "ADÜ Rektörlüğü AKP iktidarının bu işi beceremediğini resmi olarak ilan etti" dedi.

Başkan Mustafa Dinç yaptığı açıklamada,

“Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu ekonomik koşullar, tüm toplumsal kesimleri en derinden etkilemektedir. Geleceğin sahibi olan biz gençlerin yarınları daha yaşanabilir kılmak için verdiği mücadele ise fikirlerimizden ziyade artık barınma ve beslenme imkanların zorlanmasına varana kadar zorlaşmış durumda.

Yıllarca okul sıralarda dirsek çürüten genç arkadaşlarımız hak ederek kazandıkları üniversitelere resmi olarak yerleşti ancak üniversite hayatının başlaması için büyük bir eksik var. BARINMA.

Ülkemizin geldiği son durum göz önünde bulundurulursa beceriksiz oldukları çok açık olan AKP, 20 yıl süren iktidarlarında hala öğrencin kalacak yer sorunun çözebilmiş değil. İlk seçimde emekliye ayrılacak olan AKP’lilerin siyasi ömürleri bu sorunu çözmeye yetmeyecek.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörlüğü de AKP iktidarının bu işi beceremediğini resmi olarak ilan etmiş durumda. Bu “cesur” tavırlarından dolayı kendilerini tebrik ediyoruz!

ADÜ Senatosu oy birliğiyle, öğrencilerin barınma sorunu yaşadığı ve bu konuda mağduriyet yaşanmaması için “2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılının ilk iki haftasında öğrencilerin derslere devam zorunluluğu aranmamasına” oybirliğiyle karar vermiş.

Öğrencilere iki hafta daha gelmeyin demişler.

Öyleyse akıllara şu soru geliyor;

Bu iki haftada yeni yurtlar mı yapılacak?

Ev kiraları mı düşecek?

Yurtların fiyatları mı düşecek?

Öğrencilerin fahiş fiyatlı kiraları karşılayabilmeleri için burslarına zam mı yapılacak?

Ne olacak bu iki haftada?

Elbette bunların hiçbiri olmayacak! Maalesef olmayacak.

Uyarıyoruz!

Bir dönem yaptığınız gibi, gencecik arkadaşlarımızı gerici cemaatlerin eline düşürmeye kalkmayın.

Fiziksel koşulları ve kapasiteleri yetersiz olan yurtlara mecbur bırakmayın.

Eğitimde fırsat eşitliğini ortadan kaldırmayın.

Ailelerin çocuklarının okutamadıkları bir Türkiye yaratmayın. Gençlere umutsuzluk, anne ve babalara yetersiz duygusu yaşatmayın.

Kıymetli arkadaşlarımız değerli aileleri bilsin ki, liyakatli kadroları ile iktidara gelecek olan Cumhuriyet Halk Partisi, bu sorunun kökten çözecek.

Çok direndik ve az kaldı. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı hepimiz için bambaşka olacak” dedi

dinç