Yaklaşan 14 Mayıs Genel Seçimleri öncesi AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Mustafa Abak, seçim çalışmalarına hız kazandırdı.

Abak, ilk olarak Nazilli’ye bağlı kırsal Bereketli Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Teveccühün yoğun olduğu buluşmada Abak, vatandaşlardan 14 Mayıs seçimleri için destek istedi.

Daha sonra Arslanlı Mahallesi’nde meşaleler ile karşılanan Abak, kıraathane ziyaretinde bulundu. AK Partili Abak, burada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Adayı Bülent Tezcan’ı hedef aldı.

“PKK İLE İÇ İÇELER!”

AK Partili Abak, vatandaşlara CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Adayı Bülent Tezcan’ın 28 Ocak 2016 yılında katıldığı HDP’nin kongresinde terör örgütü PKK’nın sözde marşında saygı duruşunda bulunduğu fotoğrafları gösterdi. Abak, “Her fırsatta terör örgütüyle iş tutmayız diyen CHP’yi görüyorsunuz. İşte aralarına koydukları mesafe bu. Sayın Tezcan, PKK’nın sözde marşında esas duruşta duruyor. Her tarafta da PKK’nın paçavra bayrağı. Utanmadan bir de oy istiyorlar” ifadelerini kullandı.

ÇADIR ZİYARETİNİ ELEŞTİRDİ

CHP’li Tezcan’ın geçen hafta da HDP çadırını ziyaret ettiğini söyleyen Abak, “Aynı Tezcan, seçim çalışmalarında ilk ziyaretini HDP’ye yaptı. Çalışanları tebrik ediyor, başarılar diliyor. Millet ittifakına oy veren, vatanını milletini ülkesini seven, bayrak sevdalısı, vatan, sevdalısı, Türkiye sevdalısı kardeşlerime sesleniyorum. Bu fotoğraflardan sonra bu ittifaka verdiğiniz oyların özerkliğe verilen oy olduğunu umarım anlamışsınızdır. Biz, Cumhur İttifakı üyelerinin ve Millet İttifakına mensup olan Türkiye sevdalılarının sandıkta gereken cevabı vereceğini biliyorum" ifadelerini kullandı.