Geçtiğimiz Ocak ayında göreve başlayan İlçe Başkanı Aslı Ökmen, sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada istifa ettiğini duyurdu.

Sema Aslıhan Ökmen yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Demokrasinin, adaletin ve emeğin en üst seviyede var olduğu Cumhuriyet Halk Partimizin çatısı altında; önce İlçe yönetim kurulu üyesi ve sonrasında ise İlçe başkanı olarak görev yapmaktan onur ve gurur duydum.

ASKİ 10 yılda 706 adet sondaj ve 100 bin metre içme suyu çalışması gerçekleştirdi ASKİ 10 yılda 706 adet sondaj ve 100 bin metre içme suyu çalışması gerçekleştirdi

Yaşanılan seçim süreci boyunca değerli partililerimiz ile gece gündüz çalışarak halkımızın ve Nazillimizin yarınlarına ışık olmak istedik. Yaşanılan zaferin ve kazanılan başarının mimarı, şahıslardan öte CHP örgüt bilincini kendine yer edinen örgütümüz ve takdirleri ile bizi onurlandıran Nazilli halkı olmuştur.

Bu yüzden Nazilli İlçe Başkanı olarak her daim bizleri zafere taşıyan yoldaki yol arkadaşlarımıza karşı sorumluluk bilincini korumaya çalıştım ve bu konuda hep çaba gösterdim.

Aldığımız sorumluluk gereği liyakata, adalete ve bu yoldaki tüm değerlere inandım. Bu değerlere inanmış gibi yapan, kişisel çıkarlarını partimizin önüne koyan, tavır ve üslup anlamında dili kavga, tehdit ve iftiradan eksik olmayan kimseye eyvallah etmedim, etmeyeceğim de.

Partimizin bayrağını, saygısı, efendiliği, üslubu, tavrı ve kişiliği ile temsil edecek kişilerin en üst noktaya taşıyacağına olan inancımı bir kez daha belirtmek istiyorum.

Bu doğrultuda göreve geldiğimiz günden beri hiçbir zaman desteklerini eksik etmeyen, varlığı ile güç duyduğum İl Başkanımız Hikmet Saatçı'ya, Aydın Milletvekillerimiz Süleyman Bülbül, Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız ve Evrim Karakoz’a, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'na, İl yöneticilerimize, İlçe Başkanlarımıza, İlçe yöneticilerimize, Kadın ve Gençlik kollarımıza, Nazilli'de beraber çalışmaktan şeref duyduğum tüm partililerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Bugün itibari ile Nazilli İlçe Başkanlığı görevimden istifa ettiğimi belirtiyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emaneti olan Cumhuriyetimiz ve Cumhuriyet Halk Partimizin izinde tüm gücümle koşmaya, çalışmaya devam edeceğimi beyan ediyorum. Hatalarımız ve eksiklerimiz oldu ise özür diliyorum.”

Editör: Meltem Danışman