İYİ Parti Aydın’da  bir istifa daha İYİ Parti Aydın’da bir istifa daha

Alptekin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İki yıldan fazla süredir Nazilli CHP İlçe başkanlığı görevimi gururla ve onurla yerine getirmeye çalıştım. Partimin daha iyi bir yere gelebilmesi için çaba sarfettim. Yerelde partimi birinci parti yaparak Aydınımızı mecliste dört vekil ile hizmet vermesine katkı sağladım. Bu süre içerisinde tüm yol arkadaşlarımı ve hemşehrilerimizi kucaklamaya çalıştım. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. İnanıyorum ki hemen hemen herkesin kalbinde bir yerimiz oldu. Bu süre içerisinde bilmeyerek üzdüğüm kalbini kırdığım birileride mutlaka olmuştur. Onlardan da özür dilerim. Ben hakkımı helal ediyorum. Tüm hemşehrileriminde haklarını helal etmelerini temenni ediyorum.

Bu vesile ile önümüzdeki dönem yapılacak olan kongremizde İlçe başkanlığı için aday olmama kararı aldım. Değişimin tabandan başlaması gerektiğini düşünüyorum. Artık bundan sonra bu göreve gelecek olan yol arkadaşımın daha fazla çalışarak partimizi daha iyi yerlere getireceğinden de hiç şüphem yoktur. Bundan sonra şahsım olarak ileride partimin bana layık göreceği her göreve de hazır olacağımın bilinmesini isterim.

Siz değerli basın mensubu arkadaşlarım, sizlerde bu süre içerisinde yaz demeden kış demeden yağmurda, çamurda, sıcakta ve soğukta bizlerin az kahrını çekmediniz. En çok da sizlerin vermiş olduğu emekler için teşekkür ederim. Sizlerde haklarınızı helal edin.

Hepinizi çok seviyorum. Teşekkür ederim.”