Mustafa Savaş'ın ucuz su vaadini değerlendiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Suyu maliyetinin altında satamazsınız. Eğer su fiyatını indireceğini söylüyorsa kendi belediyelerinde başlayabilirler." dedi.

"500 milyon reklam harcaması yapıyor musunuz? Rakibiniz öyle diyor." sorusuna Çerçioğlu; "Belediyenin bütçesi mecliste onaylanır. 500 milyon gibi bir reklam bütçesi yok. Bilgi sahibi olmadan fikir beyan ediyor açıkça yalan söylüyor. Algı yapmaya çalışıyor ama Aydın halkının karnı tok. Bütün poster harcamaları benim şahsi harcamamdır. Belediye kasasından ödenmiyor. Bir vekil yalan söylemez. İstediği kumpası kursun. İftara, yalan kumpasla seçim alacaklarını sanıyorlar. Adı 'İftiracı Mustafa'ya çıkacak. Kime nasıl baskı yaptığını anlatacağım endişeniz olmasın." cevabını verdi.

Ülkenin ekonomik durumuyla ilgili de konuşan Özlem Çerçioğlu "İnsanları bir lokma ekmeğe muhtaç ettiler. Çocuklar yarı aç yarı tok okula gidiyor. Emekli bir kilo kıymaya muhtaç. Onlar fakir fukara nedir bilmezler." dedi.

Seçim sonuçlarıyla ilgili tahminini paylaşan Çerçioğlu, "Mustafa Savaş 3. kez kaybedecek. Aradaki fark 20 günde kapanacak gibi değil. 2019'dan daha büyük farkla kazanıyoruz. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç alınmaz." ifadelerini kullandı.

CHP'li de olsa imara aykırı teklif getirirse reddederim diyen Başkan Çerçioğlu "Kazara kabul edilirse dava açarım. Anıl Yetişkin'de getirirse onunla da aramız açılır. Özlem Çerçioğlu ile geçinmek kanuna uymakla mümkündür, yoksa zordur." dedi.

Mustafa Savaş'ın kendisiyle görüşmek için bir kez bile aramadığını ifade eden Çerçioğlu "Benimle görüşmek için vali beyi aracı koymanın ne gereği var." şeklinde konuştu.

Çerçioğlu ayrıca rakibi için: "Hangi Aydınlının derdine derman olmuştur? Benim gördüğüm en beceriksiz milletvekili Mustafa Savaş." ifadelerini de kullandı.

Metin Ertürk komşusuna mı saldırdı? Metin Ertürk komşusuna mı saldırdı?