CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge talebinin söz verilmesine rağmen yerine getirilmediğini belirtti. Çankır, “İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” dedi. 

Aydın'da iş bırakan demir işçileri Başkan Durmaz'la buluştu Aydın'da iş bırakan demir işçileri Başkan Durmaz'la buluştu

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ve İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, partinin il binasında kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge talebiyle ilgili basın açıklaması düzenledi. 
Açıklamayı yapan İl Başkanı Ali Çankır, “Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor. Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor” dedi. 
“39 AY GEÇMESİNE RAĞMEN HİÇBİR DÜZENLEME YAPILMADI”
Çankır, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor.
24 Haziran Seçimleri öncesi AKP Genel Başkanı ne demişti:
‘Bir müjdemiz var:
Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakârca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz.’
Peki, ne oldu?
AKP’nin Seçim Beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili Genel Seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı.
Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi.
Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı.”
“MEMURLAR İKTİDARIN SAMİMİYETİNE GÜVENMİYOR”
İktidar olduklarında 3600 ek göstergeyi derhal hayata geçireceklerini söyleyen Çankır, “Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor.
Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor.
İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen;
Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz.
İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” ifadelerini kullandı.