CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Eğer benim bildiğim ülkücülük vatanseverlikse, bayrak severlikse bir numaralı ülkücü, milliyetçi benim" demişti.

"LAFLA ÜLKÜCÜLÜK OLMAZ"

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yanıt veren MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık "Milliyetçiliğin ve ülkücülüğün adresi Milliyetçi Hareket Partisidir. Ülkücülük yapacaksanız Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy vereceksiniz ve Milliyetçi Hareket Partisi saflarında olacaksınız. Herkes kendi işine baksın. Kilisede namaz kılınmaz. Namaz camide kılınır. Sayın Kılıçdaroğlu, kendine baksın. Onu söyleyeceğine Atatürk'ün partisi gibi davransın. Lafla ülkücülük olmaz. Kılıçdaroğlu'nun ülkücü olmadığı veya olamayacağı kesin, vatanseverliğinde oldukça şüphelidir" dedi.

"CHP’NİN ALTI OKUNDAN BİRİ MİLLİYETÇİLİK"

Haluk Alıcık’a tepki gösteren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır da şunları söyledi:

Zamlarla ilgili tek yorumun yok. Yoksullukla ilgili tek çözümün yok. Milletin derdine derman olacak tek açıklaman yok. Aklı fikrin milliyetçilik dersi vermekte, gündem değiştirmek için algı ile vakit geçirmekte. Siz, Milliyetçiliği ve milli duyguları gaspettinizde 84 Milyonun haberi mi yok? Tarih sayfalarına bakarsan bu ülkenin kuruluş ve kurtuluşunda var olan isimlerin 99'uncu yaşını kutlayan partimiz mensubu olduğunu görürsün. Atatürkçülükten bahsediyorsun, ebedi liderimizin kurduğu partinin altı okundan birinin, Milliyetçilik olduğunu bilmiyorsun.Sn. Alıcık sakın unutma; söz konusu milliyetçilik olursa CHP'nin her bir ferdi ders almaz, ders verir bunu da aklından çıkarma.

Başlıksız-2-4