Kış aylarının en sevilen ağaçlarından biri olan ve Aydın’da da bolca bulunan çam ağacında yetişen çam kozalakları bahar gelince yerlere düşer ya da ağaçlar budanınca çöpe gider. İşte çöpe gitmeden bu çam kozalaklarını değerlendirmek için fikirler…

1. Duvar süsü

Duvara asacağın bir şeyler lazımsa işte sana çam kozalakları. İpler ve kozalaklarla harikalar yaratabilirsin. Önce bir kağıda yapmak istediğin şekli çiz. Sonra iplerini ve boncuklarını hazırla. Şimdi montaj zamanı.

Çelikler Aydın'da ramazan geleneğini sürdürdü Çelikler Aydın'da ramazan geleneğini sürdürdü

2. Oda kokusu

Evde oda kokusu kullanmayı seviyor musunuz? O zaman sana güzel ve ucuz bir ipucu verelim. Aktarlarda satılan esans özlerinden beğendiğin birini alıp kozalağa dökebilirsin. Sonra odanın bir köşesine koyup mis gibi kokuyu da içine çekebilirsin.

3. Masa süsü

Evinde doğal dekorlar arayanlar bu fikre bayılacak. Mumlar ve kozalaklarla süslenmiş şık bir tabak eviniz için çok şık bir süs olabilir.

4. Ağaç süsü

Yapması en kolay olanı bu. Yapman gereken tek şey kozalağın üst kısmına ip bağlamak ve ağaca asmak olacak. Tabii kendi hayal gücünden bir şeyler katmak istersen kozalağı boyayabilir, üzerinde sim yapıştırabilir hatta birbirlerine yapıştırarak farklı şekiller elde edebilirsin.

Ve sana fikir olabilecek diğer fotoğraflar...