Böylelikle ülkemizdeki en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kuşadası, Büyükşehir Belediyesinin bu hizmetiyle, yeni turizm rotaları kazanmış olacak. Yunan Adalarına yapılacak bu yeni, düzenli ve karşılıklı seferler ile Kuşadası artık çok daha güçlü bir destinasyon haline gelecek. Bu seferler sayesinde Kuşadası’na gelecek ziyaretçi sayısı artacak. Kuşadası bu seferler ile bir taraftan yakın lokasyonlardaki ziyaretçileri kendisine çekecek. Diğer taraftan bu seferlerin yaratacağı cazibe ile Kuşadası birçok turizm planı ve tur paketlerinin de ilgi odağı olacak.

Bu yeni seferlerin yaratacağı turizm hareketliliği Kuşadası esnafının ticaret hacmini arttıracak. Yunan adaları seferlerine katılacak ziyaretçiler günlük yeme, içme, taksi gibi zaruri ihtiyaçlarını Kuşadası esnafından karşılayacaklar. Kuşadası’ndaki otellerde konaklayacaklar ve yapacakları hediyelik eşya, takı, tekstil gibi alışverişlerle Kuşadası’nın ticari hayatına yeni bir hareket getirecekler.

Damlacık Deresi’nde temizlik çalışmalarını başlattı Damlacık Deresi’nde temizlik çalışmalarını başlattı

Bunların yansıra daha pek çok faydasının sayılabileceği, Kuşadası’nın turizm ve ticari hayatını geliştirecek bu seferler için Kuşadası esnafı ve halkı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini ilettiler.

Editör: Meltem Danışman