AK Parti Aydın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Aydın Kulis Gazetesi'nin canlı yayın konuğu oldu.

Gazeteci Naci Eriş'in sorularını yanıtlayan Savaş, il genelinde devam eden kamu yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bir şehrin gelişmesi için organize sanayi bölgelerinin önemine vurgu yapan Savaş şöyle konuştu, "Bir şehrin gelişmesi için fabrikaların bacalarının tütmesi gerek. Bu anlamda organize sanayi bölgelerinin ve burada bulunan fabrika sayılarının artması için canla başla çalışıyoruz. İlimizde 7 organize sanayi bölgesi var. 4 yıl önce Çine'de toplam organize sanayi bölgesinin alanı 2 bin 800 dönümdü. Doluluk oranı da yüzde 17 civarındaydı. Şimdi orada doluluk oranı yüzde 100. Çine OSB'ye bin 400 dönüm daha yer aldık. Çine'de seramiğin ham maddesi var. Çine'de dünyanın en büyük seramik fabrikası hizmete girecek. Yılda yüz milyon metrekare seramik üretilecek. İlimizde organize sanayi bölgelerinde büyük bir kapasite var. 14 bin kişi buralarda çalışıyor” dedi.
Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinde OSB’lerin sorunlarına ilişkin kurulan komisyonu değerlendiren Savaş, “Büyükşehir belediye başkanı kim olursa olsun yatırımcı dostu olması gerekir. 4 yıldan bu yana Çine Organize Sanayi Bölgesi'nin yolunun yapılması gerekiyor. Defalarca bu konuda Aydın Büyükşehir Belediye'sine talepte bulunulmuş. Şimdi mi akıllarına gelmiş? Hem Aydın hem ülkenin büyümesi üretim, istihdam ve ihracattan geçer. Onun için topyekün bu ile hizmet eden herkes bunun mücadelesini vermesi gerekir. Bu ile olan borcumuzu ödememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

VEKİL SAVAŞ, BAŞKAN ÇERÇİOĞLU'NA SORDU
AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş açıklamalarının devamında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na bazı sorular sordu. 
Savaş şu ifadeleri kullandı;
"Atatürk Spor Kompleksi 'şampiyonlar yetiştirecek' vaadi ile açıldı. Açılma süreci öncesinde baktığımızda burası açık bir ihale yapılmadan birilerine verildi. İlk önce açık ihaleyi bypass etmek için Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin bir şirketine devredildi. Daha sonra da birilerine verildi. Verilen kişi İzmirli bir iş adamı. Bu kişi FETÖ borsası operasyonları kapsamında gözaltına alındı. Etkin pişmanlıktan yararlandıktan sonra dışarı çıkıyor. Çıktıktan sonra da evinde eşinin ve çocuklarının gözü önünde öldürüldü. Bu kişi güvenlikli bir sitede otururken bu oluyor.
Etkin pişmanlıktan yararlanırken verdiği ifade var. 
Atatürk Spor Kompleksi, Aydın ve İzmir ilişkisi sorulduğunda, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yapılan bir güzellik neticesinde verildiğini söylüyor. Ben merak ediyorum. Aydınlı hemşehrilerim de merak ediyordur. Bu yapılan güzellik nedir? 
O güzellik neticesinde verilen bu ihalenin perde arkasındaki kişiler, aracılar ve gizli ortaklar kimdir?
Bunların açıklanması gerek. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu sessiz kalmamalı. 
Sessiz kalmaya devam ederse biz bunları ulusal kamuoyunda da açıklayacağız. Öldürülen iş adamını buraya getiren büyükşehir belediye ile tanıştıran kimdir?”
Savaş bir başka sorusunda ise, "Necip Hablemitoğlu suikastının zanlılarından olan Mustafa Levent Göktaş. Eski asker ve Sayın Özlem Çerçioğlu'nun avukatı. 2019 yılında kendisine vekâletname verilmiş. Bu verilen vekâletnamenin ilişkisinin kamuoyunun bilmesi gerektiğini düşünüyorum.  Ben bir siyasetçi ve vatandaş olarak bu vekalet ilişkisi bana ilginç geliyor. Mustafa Levent Göktaş, Aydın'a gelmemiş, hiçbir duruşmaya katılmamış. Duruşmaya katılmak için gelmemiş. Tanıştıran kim daha önce tanışıyorlar mıydı? Burada karanlık ilişkiler var. Bunların açıklaması gerekir." şeklinde konuştu.

3-37