İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, ilçede bazı noktalarda yol uygulaması yaptı.

Emniyet kemeri takılmasının önemini anlatan ekipler, sürücü ve yolcuların bayramını kutlayarak Türk bayrağı hediye etti.

SÖKE'DEKİ KUTLAMALAR

Söke'de Zafer Bayramı kapsamında Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Hükümet Konağı'nda tebrikleri kabul etti, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakam Güney, Söke Garnizon Komutanı Vekili Kenan Kırbaş ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Çınar, vatandaşların bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından halk oyunları gösterileri ve tören geçişi gerçekleştirildi.

GERMENCİK’TE KUTLAMALAR

Germencik’te Zafer Bayramı kapsamındaki kutlamalar Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kaymakam Turgay Gülenç ile Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Nacar, Kurtuluş Savaşının, ordu ve milletin dayanışmasıyla kazanıldığını söyledi.

Öğrencilerin halk oyunları gösterisi sunduğu ve şiirlerin okunduğu törene Cumhuriyet Savcısı Metin Metin Harput, İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Özçelik, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.