Aydın’da görevli bazı doktorların, hasta yakınlarından ‘bıçak parası’ adı altında para alması sebebiyle çok sayıda sözlü şikayet aldıklarını söyleyen Rektör Kent, “Bıçak parası rüşvettir, suçtur” dedi.

Şikayetlerin sözlü olması sebebiyle soruşturma başlatılsa bile şikayet dilekçesi veya belge olmadığı için soruşturmaların bir işe yaramadığını belirten Rektör Kent, “Maalesef ülke genelinde bıçak parası ve özel muayene sorunu var. Fakat gördüğüm kadarıyla Aydın’da bıçak parası çok fazla” şeklinde konuştu.

Bu sorunun önüne geçilemediğini söyleyen Rektör Kent, “Maalesef bu sorunu çözemiyoruz, önüne geçemiyoruz. Diğer bir sorun da özel muayeneler. Bunlara İl Sağlık Müdürlüğü izin verdiği için yapılacak bir şey yok. Onların denetim ve kontrolünde. Hükümet öncülüğünde bu sorunlar çözüme kavuşturulmalı. Biz bu konularda soruşturma açıyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ancak sadece bizimle çözülebilecek bir sorun değil” dedi.

Sökeli iş insanlarından Başkan Çerçioğlu'na ziyaret Sökeli iş insanlarından Başkan Çerçioğlu'na ziyaret

Açılan soruşturmaların belge olmayınca işe yaramadığını ifade eden Rektör Kent, “Bize yazılı bir şikayet de gelmiyor. Şifahen söyleyenler oluyor ancak şikayet dilekçesi yazmalarını istediğimizde, hastalarının tedavisi devam ettiği için şikayet etmekten çekiniyorlar. Bunu nasıl çözebilirim? Şikayet dilekçesi vereceksiniz ki, biz bunu Cumhuriyet Savcılığı’na bildireceğiz. Bilgi, belge olmadan yaptığımız başvurular belgesizlik sebebiyle geri dönüyor. Maalesef bir kanun düzenlemesi olmadığı sürece bu sorunu çözmek çok zor” şeklinde konuştu.