Aydın’ın Bozdoğan’a ilçesine yapılacak yarı olimpik yüzme havuzu projesi ihalesini Beyazıt İnşaat kazandı. Bozdoğan Belediyesi ile Beyazıt İnşaat arasında imzalanan sözleşmeye göre proje bedeli 14 milyon 400 bin TL olarak belirlendi.

“BUYRUN HAVUZ SEFASINA DİYOR”

CHP Bozdoğan İlçe Başkanı Hasan Karayer, 14,4 milyon TL’lik maliyet ile yapılacak olan havuz projesine . “Havuz çiftçinin derdini çözmüyor, üreticinin yarasını sarmıyor, esnafın göz yaşını silmiyor, halkın yüzünü güldürmüyorken kimin derdini çözüyor, kimin yarasına merhem oluyor, kimlerin yüzünü güldürüyor, kimlerin cebini dolduruyor ki bu yoklukta, bunca çilenin derdin içinde olmazsa olmaz oluyor.” İfadeleri ile tepki gösterdi.

Karayer tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle;  

Memleket yangın yeri, ekmek 3 lira oldu 4 lira olması için eli kulağında, esnaf bitik, üretici son nefesini vermek üzere, tüketicinin cebi örümcek ağı bağlamış AKP ve yancılarının millete ve milletin dertlerine olan kayıtsızlığı ve gamsızlığı devam ediyor. Hazır konu açılmışken örneğini verelim mesela Bozdoğan’da iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir konu var ki evlere şenlik. AKP’li Bozdoğan Belediyesi yaklaşık yapım maliyeti 11 milyon TL olan bir havuz yaptırmak için 14 milyon TL bütçe ayrılıyor. (Tabi ki KDV hariç yani cabası). Biz ovada çiftçi inim inim inliyorken, elektrik sorunu, su sorunu yüzünden kıvrım kıvrım kıvranıyorken bu havuz da neyin nesi demeden, dakika bir gol bir 11 milyonluk yere 14 milyon harcandığını öğreniyoruz. Havuz çiftçinin derdini çözmüyor, üreticinin yarasını sarmıyor, esnafın göz yaşını silmiyor, halkın yüzünü güldürmüyorken kimin derdini çözüyor, kimin yarasına merhem oluyor, kimlerin yüzünü güldürüyor, kimlerin cebini dolduruyor ki bu yoklukta, bunca çilenin derdin içinde olmazsa olmaz oluyor. Kızmayın, küsmeyin. Soruyoruz, halk olarak, hak sahibi olarak soruyoruz. Çünkü 14 milyona hiçbir şey yapamazsanız, tüm Bozdoğan’ın köylerine  Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün resmi hesaplamasına göre işçiliği, malzemesi hatta yapacak müteahhidin kar payı dahil 131.952,72 m2 parke taşı yapabilirsiniz. Hesap ortada, hesaplayan ortada efendiler. Şimdi vicdanınızın olduğunu varsayarak elinizi o boşluğa koyun ve cevap verin bu hesaba göre halk mı rant mı söz konusu?