Aydın'da 2019 yılında doktor, polis, hemşire, kuaför gibi bir çok meslekten 27 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla 8.Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan ve hakkında 394 bin 300 TL para cezası, 81 yıl hapis cezası verilen Bitcoin Safiye'nin kararı istinaf tarafından bozuldu. İstinaf mahkemesi, Yüce'nin hukuksuz bir şekilde yargılandığını belirterek; dolandırıcılık  suçundan değil "Güveni kötüye kullanma veya hırsızlık" suçundan yargılanmasını istedi.

Bugün 8. Asliye Ceza Mahkemesinde yeniden yargılamaya başlanan Safiye ve eşi Oğuzhan Yüce, SEGBİS ile hakim karşısına çıktı. Bozulan karar hakkında konuşan Safiye Yüce "Bilerek ve isteyerek hiç kimseye zarar verme duygusu içerisinde bulunmadım. Kasten zarar vermedim" dedi. Eşi Oğuzhan Yüce, ise "Bozma ilamında aleyhime hususları kabul etmiyorum" diye konuştu.
Yüce ailesinin avukatları, mahkemenin tutuklama yönündeki maddi hatası konusunda güvenlerinin sarsıldığınj dile getirerek," Adil bir yargılama olmayacağını düşünerek. Hakimliğin dosyadan çekilmesini istiyoruz. Hakime hanımın şahsi ile hiç bir şüphemiz yok ancak mahkemenin tutumuyla alakalı çekilmeniz lazım" dedi.

Aydın’da çeşitli suçlardan aranan 38 kişi yakalandı Aydın’da çeşitli suçlardan aranan 38 kişi yakalandı

Avukatlar ayrıca mağdur olanının müvekkilleri Safiye Yüce olduğunu, şuan ki müştekilerin tefecilik yaptığını dile getirdi. 27 müşteki hakkında tefecilik suçundan şikayetçi olduklarını da dile getiren avukatlar, "Müştekiler Safiye Yüce'ye yüzde 15 kar elde etmek için paralarını verdiklerini söylemiştir. Müştekiler para üzerinden para kazanmak istemiştir.  Müvekkilimiz Safiye Yüce'yi sömürmek istemiştir. Tefecilik suçu işlemişlerdir. Müştekiler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Müvekkilim mağdurken sanık olarak yargılanmıştır" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, görevsizlik kararıyla ağır cezaya gönderilmesini, sanıklar müdafilerinin hakimin reddine yönelik talebinin reddine karar verildi. Dava ileri bir tarihe ertelendi.