Aydın Berber, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Serhan Avşar, Aydın’da berber, kuaför ve güzellik salonlarının Pazar günleri kapalı olacağını açıkladı. Kararın, 1 Ocak'tan itibaren uygulanacağı belirtildi.

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonunun talebi üzerine harekete geçen Ticaret Bakanlığı, berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde karar almıştı.

Bakanlık işletmelerin hangi gün kapalı olacağı yönündeki kararın ise valilikler tarafından belirlenmesini istemişti. Buna göre, Aydın Valiliği Aydın’da 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren Pazar günleri Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonlarının tatil olacağını belirledi.

Aydın'ı yasa boğan ölüm! Henüz 23 yaşındaydı Aydın'ı yasa boğan ölüm! Henüz 23 yaşındaydı

Aydın Berber, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Serhan Avşar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,

“Ticaret Bakanlığımız, daha önce, Esnaflarımızdan gelen talepleri dikkate alarak Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarının haftanın bir günü kapanmasına yönelik karar almıştı. Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları işletmelerinin haftanın hangi günü, hangi şartlarda kapanacağının belirlenmesi ise yerel ve bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda, araştırma talepleri değerlendirme ve uygulama esaslarını Valiliklere bırakmıştı. Gelinen aşamada, Aydın Valiliğimiz, Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları için 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren Pazar Gününü Tatil Günü olarak uygun görmüştür. Söz konusu tatil hakkı tüm işletmeler için eşit şekilde uygulanacak, bu şekilde haksız rekabetin oluşması ve işletmelerin ekonomik kayba uğramaları engellenecektir. odamızın üyesi olan berber, kuaför ve güzellik salonları; Düğün, Nişan gibi özel günlerde  odamızdan izin alınarak Pazar günü  çalışılabileceklerdir. Alınan kararın hayırlara vesile olmasını dilerim”.