Önce kısa bir video ile Aydın halkına seslenen Eşin; “5 sene boyunca sizi temsil edecek kişilere doğru soruları soralım. Kazanan Aydın olsun, kazanan Aydın Halkı olsun.” demiş ve şunları söylemişti:

“5 sene boyunca Aydın’ı temsil edecek vekilleri tayin etmek için lütfen 5 dakikamızı ayıralım. Ve onlara hangi partidensiniz yerine projeleriniz nelerdir diye soralım. Aydın’ı ne kadar tanıyorsunuz diye soralım. Didim’in alt yapı sorununu ne kadar biliyorsunuz? Kuşadası’nın alt yapı sorununu ne kadar biliyorsunuz? Söke merkezin kentsel dönüşüme olan ihtiyacını ne kadar biliyorsunuz? Aydın merkezdeki deprem sorununu ne kadar biliyorsunuz? Aydın il ve ilçelerindeki trafik sorunlarına ne kadar hakimsiniz? Aydın’da ev fiyatları almış başını gitmiş. Aydın’da ev fiyatlarını nasıl düşüreceğiz? Bununla ilgili bir projesi var mı? Deprem bölgesindeyiz. Bununla ilgili bir projesi var mı? Lütfen bunları sorgulayalım ve kararlarımıza ona göre verelim. Bu sefer kazanan Aydın olsun. Bu sefer kazanan Aydın halkı olsun.”

Eşin, bu videonun ardından ise Facebook sayfasından “AYDIN İÇİN PROJELERİM” başlıklı yaklaşık 10 dakikalık yeni bir video ile bahsettiği tüm sorunlara yönelik çözümlerini anlattı. Videoya buradan ulaşabilirsiniz:
https://facebook.com/av.ridvanesin

Özellikle Aydın’ı depreme hazırlamakla ilgili kısım ve ev fiyatlarını düşürmekle ilgili kısım seçmenler tarafından büyük ilgi görürken, trafik, ulaşım ve işsizlik sorununu ortadan kaldırıp, Didim ve Kuşadası’nda turizmi 12 aya çıkarmak için sunduğu projeler takdirle karşılandı.

Bu projelerin Aydın’ın tüm sorunlarını çözeceği gibi, Aydın’ın marka değerini de arttıracağını iddia eden Eşin, bu projeleri harekete geçirmek için tüm sorunları meclise taşıyacağını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını, Turizm Bakanlığı’nı harekete geçirip, bunun için ne gerekiyorsa yapacağını söyledi.

Konuyla ilgili şu sözleri ise dikkat çekiciydi: “Yıllardır biz hep şunu yapıyoruz. Bir vekil adayı geldiği zaman, hangi partiden… Ne fark eder? Senin partinden ama Aydın’la hiç alakası yok. Seni nasıl temsil edecek? Senin partinden değil ama Aydın’da yaşıyor, Aydın’ın sorunlarını biliyor, Aydınlının sıkıntılarını biliyor ve bununla ilgili de çözüm oluşturma derdinde olan bir insan. Hangisini tercih edersiniz? Ben kararı ve takdiri sizlere bırakıyorum.” 

WhatsApp Image 2023-05-09 at 07.25.29