Sözleşme şartlarını Türkiye’de karşılayacak bir belediyenin bulunmadığını ifade eden Başkan Yetişkin, “Çalışma arkadaşlarımızın çok büyük bir kısmı eyleme katılmadı” dedi.

Efeler Belediyesi’nin mali bütçesi hakkında bilgi veren Başkan Yetişkin, “Şu anda 2024 yılı mali bütçemiz 1 milyar 765 milyon 952 bin TL. Söz konusu sözleşme şartlarına bağlı olarak sadece Efebel ve Zeybek A.Ş belediye şirketlerimize kayıtlı bin 375 çalışma arkadaşımızın maaşlarının toplamı yıllık bürüt 1 milyar 691 milyon 534 bin TL” ifadelerini kullandı.

“İMKÂNSIZ BİR SÖZLEŞME”

Başkan Anıl Yetişkin, “Hizmet için bütçede; memurlarımız, kadrolu işçilerimiz ve yapılacak hizmetlerimiz için yıl boyunca sadece 62 milyon TL’nin kaldığını vurgulayan Başkan Yetişkin, “Tüm bu durumlar göz önüne alındığında sendika temsilcisi arkadaşlarımıza bu rakamların ödenemeyeceğini ilettik. Bütçemiz ortada. Bu bütçeyle diğer işçi ve memur arkadaşlarımızın maaşlarını da ödeyeceğiz. Bu imkânsız bir talep ve imkânsız bir sözleşme” diye konuştu.

“ÖDENİLEBİLİR BİR SÖZLEŞMEYE HAZIRIZ”

“Ödenilebilir bir sözleşmeyi imzalamaya hazır olduğumuzu hem sendika yetkililerine hem de çalışma arkadaşlarımıza ilettik” diyen Başkan Yetişkin;

CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanlığına Çoçgun atandı CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanlığına Çoçgun atandı

“İşçi arkadaşlarımızla hiçbir şekilde para konuşmadım. Biz anlaşmak istiyoruz. Görüşmeleri sürdürüyoruz. Geçtiğimiz Salı günü de bir görüşme yaptık ve bu hafta sonuna kadar çözüm bulmak için çalışmalarımızı hızlandıracağımızı söyledik. Hafta sonunu beklemeden alınan iş bırakma eylemi kararına saygı duyuyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın çok büyük bir kısmı eyleme katılmadı. Dışarıdan taşımalı eylemciler getirildiğini öğrendik” dedi.