Nazilli Belediyesi, belediyeye ait tiyatro salonunda İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nun konser vereceğini duyurdu. 
İYİ Parti İlçe Yönetimi ve Nazilli Kent Konseyi Otizm Çalışma Grubundaki görevlerinden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a tepki olarak istifa eden, Aydın Otizm Gençlik ve Spor Derneği Nazilli Temsilcisi  Serdal Yaman, Cuma günü düzenlenecek konserle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.
Konserin, derneğin ve Kent Konseyinin devre dışı bırakılarak gerçekleştirildiğini, otizme dikkat çekmek için yapılacak diğer bütün etkinliklerin yok sayıldığını ifade eden Yaman, “17 Haziran Cuma günü İzmir Otizm Korosunun saat 16.00’da belediye tiyatro salonunda konser vereceğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bu konser aslında ‘otizm farkındalık günleri’ etkinliği olarak Nazilli Belediyesi, Kent Konseyi ve Otizm Derneği olarak planlanmıştır. Ne hikmetse Kent Konseyi ve dernek olarak planlanan etkinlikler iptal edilmiş olup, sadece belediyenin İZOT konseri kalmıştır. Bu konserin tek başına hiçbir anlamı olmayıp dernek ile de bağlantısı yoktur. Sadece İZOT’un reklamı anlamındadır, farkındalık ile hiçbir alakası yoktur” dedi. 
“OTİZMLİ BİREY VE AİLELERİNE HAKARET ANLAMI TAŞIMAKTADIR”
Serdal Yaman, 2019 yılından bu yana Nazilli Belediyesinin otizmli bireyleri yok sayan tavrını kınadı. Yaman şu ifadeleri kullandı:
“İptal edilen programda halkın farkındalığını artırmak için çalışmalar bulunmaktaydı. İşin mutfağındakileri diskalifiye edip halka şirin görünmek isteyen belediyeyi kınıyoruz. 2019 yılından bu yana Nazilli Belediyesi'nin bu anlam veremediğimiz otizm nefreti neden? Nazilli Belediyesinin bu tutumunu kınıyoruz. Bu konser otizmli birey ve ailelerine hakaret anlamı taşımaktadır halkımızın bu oyuna alet olmamasını rica ederiz.”

NAZİLLİ-4