Sanayi esnafından gelen talepleri değerlendiren Başkan Kaplan, yağmurlar sonrası yağışlardan dolayı su baskını ve sel ile karşı karşıya kalan sanayi esnafını bu durumdan kurtarmak için öncelikli olarak yolların yenilenmesinin istenmesi üzerine kolları sıvayarak Ankara temaslarının ardından soluğu Koçarlı sanayi sitesi incelemesinde aldı.

Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Yaman, Orta Mahalle Muhtarı Erkan Sakallı ve Fen İşleri personeli ile Sanayi sitesi yollarını ve bağlantı yollarını inceleyen Başkan Kaplan, sanayi sitesi esnaflarının da görüşlerini aldı.

Çerçioğlu’ndan Aydın çiftçisine büyük proje Çerçioğlu’ndan Aydın çiftçisine büyük proje

İncelemenin ardından sanayi sitesi yollarının kısa süre içerisinde yenilenmesi için ekiplere talimat veren Başkan Kaplan “Sanayi esnaflarımızı su baskınlarından ve selden kurtarmak ilk önceliğimiz. Yağmurlar sonrası su baskınları ile karşı karşıya kalan sanayi esnafımızın daha fazla mağdur olmasını istemiyoruz. Bununla birlikte dükkanlarının önü Koçarlı'ya yakışsın istiyoruz. İlçe Sanayi sitemizin yolları ve bağlantı yollarını Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Hüseyin Yaman, Orta Mahalle Muhtarımız Erkan Sakallı ve Fen İşleri Personellerimiz ile inceleyerek yolların yenilenmesi için talimatlarımızı verdik.  Sanayi sitesi yollarımızın yenilenmesinin ardından sel ve su baskınlarından kurtulacak olan esnafımız rahat bir nefes alacak. Ayrıca yolların yenilenmesi ile Koçarlı Sanayi Sitesi içerisinde ulaşım daha sağlıklı hale gelecek” dedi.

Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Yaman ise “Esnaf Odası ve sanayi esnafları olarak Koçarlı Belediyesi’nden yolumuzun yenilenmesi talebinde bulunduk ve ivedilikle yerine geliyor. Esnaflarımız yağışlarda su taşkınlar ve sel dolayısıyla mağdur oluyordu. Uzun yıllardır bu durum sanayi esnafımızın kanayan yarası olmuştu. Kanal temizlik çalışmaları ve yollarımızın yenilenmesi ile sanayi esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi bütün esnafımızı rahatlatacak. Esnaf dostu bir Belediye Başkanıyla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Başta Belediye Başkanımız Nedim Kaplan olmak üzere tüm belediye personellerine sanayi esnafı adına teşekkür ediyorum” dedi.