Başkan Kaplan, gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığı projeleri Bakanlar, Milletvekilleri ve Kurumların Genel Müdürlerine sunarken, ilçenin önemli ihtiyaçları arasında bulunan öğrencilerin barınma sorununa da çözüm için görüşmeler gerçekleştirdi.

Hafta başından bu yana Ankara’da adeta çalmadık kapı bırakmayan Başkan Kaplan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’yı, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ı, Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Daire Başkanı Özer Dumanlı’yı, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı’yı, Spor Toto Teşkilat Başkanı Dr. Mehmet Ata Öztürk’ü, DSP Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Önder Aksakal’ı, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Ege Bölge Koordinatörü İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’yı, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen’i makamlarında ziyarette bulundu.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde hem yeni dönem için hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Kaplan, hem de Koçarlı’nın yeni dönemde alması gereken yatırımlar içinde proje değerlendirmelerinde bulundu.  

ÖĞRENCİLERİN BARINMA İHTİYACI SORUNU BİTİYOR

Aydın'da yolcu otobüslerinde uyuşturucuyla yakalanan 4 zanlı gözaltına alındı Aydın'da yolcu otobüslerinde uyuşturucuyla yakalanan 4 zanlı gözaltına alındı

Yapımında sona gelinen KYK Yurdunun önümüzdeki eğitim öğretim döneminde faaliyete geçeceğini ifade eden Başkan Kaplan, bunun yanında Ankara temaslarında Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Daire Başkanı Özer Dumanlı ile görüşmesi sonrası ise ilçeye 100 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu kazandıracakları müjdesini verdi. 

Başkan Kaplan, müjdeli haberi “Ankara’dan yine müjdemiz var. Koçarlı’mıza 100 Kişilik öğrenci pansiyonu kazandırıyoruz. 50 Kız, 50 Erkek Öğrenci pansiyonu ilçemize hayırlı olsun. Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Daire Başkanımız Sn Özer Dumanlı’yı ziyarette bulunarak taleplerimizi iletip, desteklerini aldık. Sayın Daire Başkanımıza ve AK Parti Aydın Milletvekillerimiz Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen’e desteklerinden dolayı ilçem ve şahsım adına teşekkür ederim. Koçarlı’ya ne yapsak azdır. Ne yapsak yakışır” diyerek duyurdu.

KOÇARLI TURİZM MERKEZİ OLACAK

Ankara ziyaretinde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u da ziyaret eden Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Koçarlı’mızın turizmine değer katacak projelerimiz için çalışmaya devam ediyoruz” diyerek, “İlçemiz Cihanoğlu Kulesi ve Çevresinde hızla devam eden restorasyon projemiz ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanımız Sn Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ettik. Projemize verdiği destekleri ve misafirperverlikleri için Sayın Bakanımıza, ziyaretimizde destekleri ile bizleri yalnız bırakmayan AK Parti Aydın Milletvekillerimize İlçem ve şahsım adına teşekkür ederim. Koçarlımızı turizm merkezi yapmak için emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.