Başkan Haluk Alıcık 7 Eylül Aydın’ın kurtuluşu için yayınladığı mesajda:

"27 Mayıs 1919 Yunanlılar tarafında işgal edilen kentimiz, 03 Eylül Buharkent, 05 Eylül Kuyucak, Nazilli, Sultanhisar, 06 Eylül Köşk, Umurlu, Söke, 07 Eylül Efeler (Aydın ) işgalden kurtuldu. Güzelhisar Aydın Kentimizin Yunan işgalinden kurtuluşu, efelerimizin bağımsızlık aşkının; hava, ekmek ve sudan daha kıymetli olduğunun tarihe kayıt düşüldüğü destanın adıdır.  Efelerimizin ve efe ruhlu Aydın’lı hemşerilerimin başı dik, alnı açık Hak’ka yürüyüşüdür.  7 Eylül 2022 Güzelhisar Aydın Kentimizin 100. Kurtuluş yılı. Gururla ve inançla kutluyorum.  Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki şanlı ordumuz ve  kahraman efelerimizin tarihe yazdığı bu kahramanlık destanını gençlerimize mutlaka aktarmalıyız. Tarihin derinliklerine inemeyenler, gelecek dünyasında güvensizdir. Aydın Kentimiz ve ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. üncü yıldönümünde bu mücadele ruhunu yeniden her alanda canlandırmalıyız. 

100.Kurtuşuş yılımızda; Hemşehrilerimizin yaşam kalitesini ve konforunu artıracak DİJİTAL KENT AYDIN projemiz ile

Etkili katı atık yönetim sistemleri,

Etkin bir toplu taşıma ve bu toplu taşımaya ait mobil sistemler,

Çağa uygun e-belediye hizmetleri,

Başarılı, planlı, programlı çevre yönetim sistemleri,

Çağa uygun kriz ve acil müdahale sistemleri, 

Çağa uygun hızda iletişim olanakları,

Kent hayatını vatandaşlar ve turistler için kolaylaştıracak uygulamalar,

Akıllı sayaç sistemleri,

Akıllı ulaşım sistemleri,

Akıllı kavşaklar,

Akıllı atık toplama sistemleri,

Yenilenebilir enerji sistemleri ve birçok çalışmamız ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği yüksek medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefinde, efelerimizin aldığımız görevi eksiksiz yerine getirme gayretindeyiz.

-Kutlu Olsun Kentimizin 100. Kurtuluşu.

-Kutlu Olsun Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Yaşı

-Büyük Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında Aydın'ın kurtuluşunda büyük kahramanlık gösteren Miralay Şefik Bey'e, Yüzbaşı Faik Bey'e, Teğmen Zekai Bey'e,  57. Tünen Yaveri İsmail Hakkı Bey'e, Teğmen Necmi Bey'e, Yörük Ali Efe'ye,  Demirci Mehmet Efe'ye, Hasan Hüseyin Dokuzoğlu Efe'ye, Sökeli Cafer Efe'ye, Mestan Efe'ye, Sancaktarın Ali Efe'ye, Salavatlı Halil İbrahim'e, Tekeli İsmail Efe'ye, Kıllıoğlu Hüseyin Efe'ye, Durmuş Ali Efe'ye, Yanık Efe'ye, Danişmentli İsmail Efe'ye, Gurbetin Ali Efe'ye, Parmaksız Hasan Efe'ye, Çete Ayşe ve bütün ülkü ve silah arkadaşlarına ve Yunan tarafından  işgal sırasında şehit edilen  hemşehrilerimize Allah’dan rahmet diliyorum.

Günümüzde askeri işgallerin yerini ekonomik ve teknolojik işgallerin aldığı gerçeği ile geçmişteki kahramanlarımızın emaneti cennet kentimizi; üreten, çok çalışan, bir elinde bilim, diğer elinde ahlak ve erdem olan gençlerimiz güçlü yarınlara taşıyacaktır buna inancımız tamdır. Her konuda milli olmak için, dilde, işte ve fikirde birlik sağlayarak çok çalışıyoruz. Bugünü dikkatli yaşamak, yarınları güçlü kılmak için işgalinin yaşandığı günlerden dersler çıkarmamıza vesile olması dileklerimle

03 Eylül Buharkent, 05 Eylül Kuyucak, Nazilli, Sultanhisar, 06 Eylül Köşk, Umurlu, Söke, 07 Eylül Efeler (Aydın ), İncirliova, Germencik, Kuşadası ilçelerimizin Yunan işgalinden Kurtuluş Günü kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

Untitled-2-Recovered