YSK'dan İncirliova ve Koçarlı kararı YSK'dan İncirliova ve Koçarlı kararı

İYİ Parti Genel Başkanlığından istifa eden Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesi gündeme bomba gibi düştü. 
Akşener’in yeni anayasa sürecinde yer alacağı ve Bakanlık ya da Cumhurbaşkanı Yardımcılığı gibi bir göreve getirileceği iddia edildi.
Konuyla ilgili Aydın Kulis’e değerlendirmede bulunan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, görüşmenin içeriğine ilişkin ayrıntılı bilgi sahibi olmadan yorum yapmanın doğru olmayacağını söyledi.
Ziyaretin olağan olduğunu ifade eden Ertürk, “Ziyaret edebilir, daha önce cenazede görüşmüşler ve bu ziyaret konusu orada geçmiş. Neticede Meral hanımın partiyi temsil eden bir noktası yok. İçeriğe ilişkin bilgimiz olmadığı için o konu hakkında yorum yapma şansımız yok” dedi.

“ÇIKAR, MENFAAT OLSAYDI…”
Meral Akşener’e daha önce bakanlık teklif edildiğini ancak Akşener’in teklifi kabul etmediğini belirten İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, şunları söyledi:
“Daha önce Bakanlık teklif edildi, bunu reddetti Genel Başkan. Böyle bir şey isteseydi hiç parti kurmadan bu kadar çile çekmeden çok rahat bakan olacaktı. Çıkar menfaat olsaydı şimdiye kadar çoktan kabul etmiş olurdu. Parti kurup mücadele etme safhasına gelmezdi. Ciddi manada muhalefet gücü olan bir siyasi parti, İYİ Parti. CHP’den sonra en güçlü durumda şuan İYİ Parti. Her ne kadar yerel seçimlerde başarısız görünse de önemli bir potansiyeli olduğu aşikardır.”
“ŞÜPHE DUYMUYORUZ”
Kurucu Genel Başkan Meral Akşener’in hatalı bir karar almayacağını belirten Ertürk, “Biz şüphe duymuyoruz. Ne konuşulduğu önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Müsavat Bey’i daha sonra bilgilendirmiş ancak içeriği konuşulmamış. Genel Başkanlık yapmış, bu partiye ciddi emek vermiş bir insanın hatalı bir şey yapacağını düşünmüyoruz” dedi.

Editör: Meltem Danışman