Basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Dinçer, rahatsızlığı sürecini anlattı. Kamuoyunun merak ettiği soruları da yanıtlayan Başkan Dinçer, önümüzdeki günlerde görevinin başına döneceği söyledi. Hastalığı sürecinde dualarını esirgemeyen Çine halkı başta olmak üzere tedavisi için canla başla mücadele eden herkese teşekkür etti.

Sağlık durumun gayet iyi olduğunu belirten Dinçer, ailesi tarafından yarın saat 11.00’de Çine Hükümet Meydanında, Peynirci Halil ve babası Ünal Dinçer’in işyerinin önünde hayır yapılacağını söyleyerek herkese davet etti. 

Ayrıca başkan Dinçer, hayra Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun katılacağını da belirtti.

Kahvaltı sonra basın mensupların sorularını yanıtlayan Başkan Dinçer;

SİYASİ HAYATINI BİTİRECEK MİSİNİZ?

Başkan Dinçer, “Geçtiğimiz Mart ayında 11 yılı doldurdum. Ben ilk önce verdiği teveccühten dolayı teşekkür ederim. Çok kişiye nasip olacak bir şey değil. Benim asıl amacım 2019 yılında halkımızın bana verdiği yetkiyle önümüzdeki kalan bir buçuk yıllık görev süremi layıkıyla tamamlayabilmek. Bu gün itibariyle kesin devam edeceğim veya kesin bitireceğim diye bir şey yok. Önümüzdeki genel bir seçim var. Genel seçim sonucuna göre kartlar yeniden karılacak. Bu gün iyi olabilir ama yarın ne alacağım belli değil. Dışarıdan gelebilecek enfeksiyonu açığım. Artık bunda sonra kısa vadel planlar yaparak gitmeyi hedefliyorum. İlk amacım kalan bir buçuk yıllık görevimi tamamlayabilmek. Sonrası kesin bir şey yok” dedi.

SAĞLIK DURUMUNDA SON DURUM NEDİR?

Başkan Dinçer sözlerine şöyle devam etti, “hayata uyum sağlamak adı altında yaklaşık 2 aydan daha fazla bir süre hiç kıpırdamadan yattım. İlk dönemlerde yürümem konuşmam çok kötüyü. Her geçen gün daha iyiye gitmeye başladım. Kullandığım ilaçlar nedeniyle karaciğerin vücuduma uyum sağlayabilmesi için bağışıklık sistemimi baskılayıcı ilaçlar kullandığımdan dolayı normal bir insanın rahatsızlık vermeyeceği bir virüs bana rahatsızlık verebilir. Bu yüzden nefes ve el teması yapmamam gerekiyor. Tek dezavantajım bu. Normal sağlıklı bir insandan daha çabuk yoruluyorum. Ama düzeleceğime inanıyorum.”

“ BİR AKSİLİK OLMAZSA 20 HAZİRAN’DA GÖREVE BAŞLAYACAĞIM”

   Enver Salih Dinçer, “Göreve Haziran ayı başında başlamayı düşünüyordum. Doktoruma danışmam gerekiyordu. 15 Haziran’da tekrar kontrole gideceğim. Karaciğerimde stentler var. O stentleri değiştirmem gerekiyor. Tekrar genel bir muayene yaptıktan sonra görevinin başına dönebileceğimi söyledi. Bir aksilik olmazsa 20 Haziran göreve başlayacağım”  Dedi.

ÇİNE HALKINA SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİ BİR ŞEY VAR MI?

Hastalığım sürecinde hem arayarak hem gelerek döner aşamasında benin tanıyan veya tanımayan kişilerin ‘Ben dönör’ olabilirim diyerek yaklaşması aramasın, Çine halkının duaları. Beni hayatta tutan şey belki onların dualarıydı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok riskli bir durumum vardı. Yüzde 10’nun altında yaşam umudu vardı. O umudu gerçekleştirdik. Malatya’daki doktorum bir sözü vardır. ”Geldiğinde mezara girmek  üzereydin.  Seni mezardan aldık.  O yüzden bizim için kıymetlisin. Hemen görevine başlama biz senin için çok uğraştık. Sende bizim için biraz özveride bulun “ dedi. Doktoruma çok teşekkür ediyorum. Bu güne kadar bana destek veren dua eden vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

çine-2