FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Başkan Atay, Tepecik Mahallesinde 1 ayda 3 tesisin daha açılacağı müjdesini verdi.

Bozdoğan’da traktörün altında kalan kişi hayatını kaybetti Bozdoğan’da traktörün altında kalan kişi hayatını kaybetti

Tepecik Ali Kemal Sinanoğlu Meydanı törenle açıldı. Açılış töreni, Efeler Belediyesi Kent Orkestrası’nın konseri ile başladı.

Törende, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş’ın mesajları okundu. 

Tepecik Mahallesi Muhtarı Mevlüt Başak yaptığı konuşmada, Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın mahalleye önemli hizmetler gerçekleştirdiğini belirtti. Başak, “Başkanımıza teşekkür ederim. Yiğidi öldür hakkını yeme. Mezarlık yaptı bize. Kadınların çalıştığı fabrika yaptı. Orada 63 kadın çalışıyor. Orada çalışan 2 kadınımızın yetimleri var. Onlara helal kazandıkları lokmayı yediriyorlar. Onun için başkanımıza teşekkür ederim. Mahallemize yaptığı hizmetlerden ve kadınlarımıza sağladığı imkanlardan dolayı Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkür ederim” dedi. 

Daha sonra söz alan Eğitimci Ali Kemal Sinanoğlu’nun oğlu Üstün Sinanoğlu, babasının Tepecik Mahallesinde öğretmenlik yaptığı yıllarda önemli işlere imza attığını belirtti. Sinanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Babam 1949 senesinde bu okula geldi. Okulun hem müdürü hem öğretmeni hem hizmetçisi oldu. Kısaca her şeyi oldu. Bu mahallenin genci yaşlısı, öğretmeni öğrencisi, genci yetişkini herkes için bir şeyler yaptı. Tek isteği eğitimli, çağdaş, cumhuriyetine ve Ata’sına sahip çıkan bireyler yetiştirmekti. Bunu yaparken kadın-erkek ayrımı asla yapmadı. Değerli babam, bugünü değil yarını da düşünürdü. Bu nedenle boş bulduğu her alanı ağaçlandırmak için öğrencilerini teşvik ederdi. Babamın öğrencisi olan herkesin burada dikili bir ağacı vardır.”

Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay da yaptığı konuşmada, “Her hafta bir açılış yapıyoruz. Sizi yorduğumun farkındayım ama hizmet aşkı böyle bir şey. Siz yorulacaksınız, biz de halka hizmet etmek için bu tesisleri açacağız. Ali Kemal Sinanoğlu’nun adını taşıyan meydanı açıyoruz. Bir meydan açmaktan çok isminin anlamı büyük. Bazı şeyler vardır ki hayatta, sizin için en önemli olan şey rejimdir. Bizim için de en önemli şey Cumhuriyet rejimidir. O rejimin güzelliği, onu bize emanet eden insanların neler çektiğinde yatar. Daha geçen hafta Kuvvayı Milliye Müzesini açtık. 100 yıldır açılması gereken müzeyi biz açtık. Bunu çok önemli görüyorum. O insanlara borcumuz var. Bu meydana adı verilen kişi, Cumhuriyet sevgisi olan insanlar yetiştirdi. Atatürk sevgisiyle yoğrulmuş çocuklar yetiştirdi. Hepimizin içinde, bu memleketi bize emanet eden Atatürk sevgisi var. Her şeyden vazgeçeriz, Atatürk’ten vazgeçmeyiz, cumhuriyetten vazgeçmeyiz, demokrasiden vazgeçmeyiz” dedi.

31 Mart yerel seçimlerine değinen Atay, “Seçimlerde de birileri birilerini istedi diye değil, Efeler halkı kimi isterse o seçilecek” ifadelerini kullandı.

Atay, önümüzdeki günlerde Tepecik Mahallesine bir kitap kafe, bir hanım evi ve bir taziye evi olmak üzere 3 tesis yapılacağını açıkladı.